За півроку на об'єкти критичної інфраструктури здійснено понад 300 кібератак — СБУ
23 липня 2020
23.07.2020

За перше півріччя 2020 року на об’єкти критичної інфраструктури зловмисники здійснили понад 300 кібератак. Служба безпеки України викрила та знешкодила майже 20 хакерських угруповань, які були причетні до цих кібератак. Зазначається, що більшість хакерів напряму контролювали з Росії, а їх метою було нанести шкоду українським державним органам і підприємствам оборонно-промислового комплексу.

Також СБУ заблокувала механізм фінансування терористичної організації «ЛНР» через системи електронних платежів.

“Група громадян на окупованій частині Луганщини під кураторством так званого «МДБ ЛНР» і ФСБ РФ створила псевдофінансову установу «Перший комерційний центр». Ця структура забезпечувала проведення в ОРЛО операцій з поповнення та зняття коштів з банківських платіжних карт України та РФ, валютно-обмінних операцій, грошових переказів через міжнародні платіжні системи, обіг електронних коштів у заборонених Україною ресурсах”, — повідомляє СБУ.

СБУ також зупинили незаконну діяльність організованої групи мешканців Києва та Житомира, які за допомогою програмного забезпечення займалися підміною номерів і видавали міжнародний трафік псевдооператорів «Фенікс» і «Лугаком» з території так званих «Л/ДНР» і Російської Федерації за місцеві телефонні розмови українських абонентів

За даними служби, за півроку була спроба масової розсилки листів на тему COVID-19 начебто від імені Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Загалом за перше півріччя 2020 року правоохоронці

  • викрили 219 фактів незаконного використання електронних платіжних систем і систем розрахунків, «криптовалют» і «криптовалютних технологій»;
  • розпочали 295 кримінальних проваджень, з них 82 – за несанкціоноване втручання у роботу комп’ютерів. 17 людей притягнуто до кримінальної відповідальності;
  • заблокували 2,7 тис. спільнот у соцмережах, 375 вебресурсів, 431 інтернет-агітатора і 10 ботоферм, які поширювали фейки та деструктивну інформацію.

Правоохоронці нагадали, що для для захисту національного інформпростору важливими є продовження санкцій проти російських соцмереж «ВКонтакте» і «Одноклассники», а також продуктів «Яндекс», «Mail.ru», «Доктор Веб», «Касперский», «1С», «Парус».

Нагадаємо, наприкінці червня СБУ викрила продаж інформації з баз даних Держприкордонслужби.