За час карантину СБУ викрила 323 інтернет-агітаторів, які поширювали дезінформацію про COVID-19
13 травня 2020
13.05.2020

За період карантину Служба безпеки України заблокувала понад 2,3 тисячі інтернет-спільнот. Через ці спільноти поширювалася дезінформація про коронавірус на аудиторію понад 980 тисяч користувачів.

СБУ викрила 323 інтернет-агітаторів, 16 з яких діяли за завданням Росії та публікували неправдиву інформацію про пандемію. Проти них СБУ відкрила кримінальні провадження. Такі агітатори “працювали” в Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Херсоні, Полтаві, Кропивницькому, Конотопі, Івано-Франківську та Хмельницькому.

Дані про інших 307 агітатор СБУ передала до Нацполіції.

“Наразі триває зростання активності спецслужб країни-агресора та керованих ними агентурних мереж. Вони намагаються використати будь-які інформаційні приводи для створення хаосу та паніки. Зокрема, за вказівкою кураторів проросійські агітатори розповсюджували фейкові новини про святкування Дня Перемоги, вимушені карантинні обмеження та інші заходи, пов’язані із дотриманням правил захисту від розповсюдження коронавірусної інфекції”, — повідомляє пресслужба відомства.

СБУ також попереджає про активну діяльність російських троле- і ботоферм, які закликають до порушення карантину.

Нагадаємо, голова Служби безпеки України Іван Баканов запропонував Раді національної безпеки та оборони продовжити санкції не тільки проти «Вконтакте» та «Одноклассники», але й проти «Яндекс», «Mail.ru», «Доктор Веб», «Касперский», «1С» і «Парус».