За цей рік батьки підлітків подали більше 70 судових позовів проти Meta та TikTok
29 вересня 2022
29.09.2022

Вони звинувачують соціальні платформи у завданні реальної шкоди їх дітям, особливо тим, які раніше страждали від депресії та розладів харчової поведінки.

Про це повідомляє Bloomberg.

Лише цього року було подано понад 70 судових позовів проти Meta, Snap, TikTok і Google від імені батьків підлітків. Ті стверджують, що їх діти страждають від тривоги, депресії, розладів харчової поведінки та безсоння внаслідок своєї залежності від соціальних мереж. Принаймні в семи справах позивачі є батьками дітей, які покінчили життя самогубством. Серед них - батьки 16-річної дівчина зі штату Юта, яка стала буквально одержимою своїм зовнішнім виглядом після того, як захопилася Instagram, в результаті чого у неї розвивалась анорексія та булімія.

Ось ще декілька прикладів жертв соціальних мереж. 9-річний хлопчик із Мічігану години тратив на перегляд відео на YouTube, TikTok і Snapchat, а потім переслав своє оголене фото в Snapchat незнайомцю, яке той широко поширив знімок в Інтернеті. Дівчина з Коннектикуту більше двох років боролась з надзвичайною залежністю від Instagram і Snapchat, що призвело до серйозного недосипу та депресії. Згодом вона покінчила життя самогубством у віці 11 років. Згідно з умовами використання платформ, ці двоє користувачів взагалі не повинні бути юзерами соцмережами до того, як їм виповнилося 13 років.

Вперше думка про те, що соціальні платформи несуть відповідальність за потенційну шкоду, яку вони завдають молоді, була озвучена наприкінці 2021 року, коли колишня співробітниця Meta Platforms Френсіс Хоген представила документи про внутрішню діяльність компанії. Серед її звинувачень була інформація про те, що компанія свідомо полює на незахищених молодих людей, націлюючи на них рекламу, часто недобросовісну, з метою збільшення прибутку. А Instagram, яка належить компанії Meta, призводить до депресії та розладів харчової поведінки у дівчат-користувачок.

Ці позови можуть поставити під сумнів доцільність існування розділу 230 Закону про пристойність у комунікаціях (так званого Chapter 230). Саме він надає інтернет-компаніям широкий імунітет від претензій щодо шкідливого контенту, опублікованого користувачами.

Ці позови можуть сприяти відміні розділу 230 або вони допоможуть зосередитись на алгоритмах, які компанії використовують для відбору контенту, а не на самому контенті. Експерти вважають, що в цьому контексті ці позови можуть мати успіх, особливо після витоків інформації Френсіс Хоген.

Як повідомлялося раніше, Каліфорнія наближається до остаточного прийняття законопроекту про безпеку дітей в Інтернеті.