З початком війни українці вибрали онлайн для отримання новин
19 серпня 2022
19.08.2022

Онлайн-джерела в отриманні новин замість телебачення та майже половину часу, що витрачається на соціальні мережі — саме таким чином змінилось медіаспоживання українців з початком повномасштабної війни.

Про це повідомляє Київський міжнародний інститут соціології у звіті «Демократія, права і свободи громадян та медіаспоживання в умовах війни».

«Великим переселенням» в онлайн для пошуку новин назвали автори дослідження зміну паттернів медіаспоживання українців з початком війни. Хоча телебачення продовжує зберігати значні позиції, воно уже не є домінуючим джерелом споживання новинного контенту.

59% опитаних двома найважливішими джерелами новин називають соцмережі, а загалом за допомогою цих сервісів отримують інформацію 69% респондентів.

48% витраченого на новини часу припадають саме на соціальні мережі, телебачення зайняло друге місце із часткою в 34%.

11% часу витрачається на сайти онлайн-медіа.

Найпопулярнішими соцмережами серед українців є Telegram, YouTube та Facebook. 41% часу при споживанні новин займає саме Telegram, 37% — YouTube і 12% Facebook.

У дослідженні наведено такі факти:

  • 88% опитаних користуються інтернетом, 79% роблять це щодня;

Скріншот — звіт «Демократія, права і свободи громадян та медіаспоживання в умовах війни»

  • 75% мають смартфон;

Скріншот — звіт «Демократія, права і свободи громадян та медіаспоживання в умовах війни»

  • 78% опитаних користуються месенджерами;
  • найпопулярнішим месенджером серед української аудиторії є Viber, ним користується 58% учасників опитування. Частка Telegram склала 32%, Facebook Messenger — 20%.

Скріншот — звіт «Демократія, права і свободи громадян та медіаспоживання в умовах війни»

Дослідження було проведене методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) у липні 2022 року. Респондентами були жителі України у віці 18-60 років, не менше 70% опитаних мають вищу освіту. Усі учасники опитування цікавляться подіями в Україні та споживають новини.

Як повідомлялося раніше, ще у 2021 році українські споживачі активно дивилися телевізор.