YouTube заблокував російський пропагандистський кліп на пісню «Пливе кача» за мову ворожнечі
19 липня 2022
19.07.2022

Відеохостинг YouTube заблокував кліп на пісню «Пливе кача» російського пропагандиста Акіма Апачева та співачки Дар’ї Фрей, знятий у зруйнованому окупантами Маріуполі, на каналі «Сила в правде».

Про це повідомляє Детектор медіа з посиланням на інформацію композитора з РФ, відомого під псевдонімом Alex Caspian (Тагір Манджиєв).

За словами музиканта, 7 липня він подав YouTube скаргу на кліп за пропаганду тероризму. Відеоплатформа задовольнила вимогу. Офіційна причина видалення — «порушення правил щодо мови ворожнечі».

Скріншот з поясненням причини блокування — Детектор Медіа

Прем’єра пропагандистської пісні «Пливе кача» відбулася в YouTube 19 травня на каналі Акіма Апачева. Кліп зняла команда пропагандистського каналу RT на руїнах заводу «Азовсталь». Пісня зроблена викривленою українською мовою, яку автор називає «трофеєм». У ролику використали відеокадри інтерв’ю українських військових із полку «Азов».

На каналі Акіма Апачева, а також на багатьох інших пропагандистських каналах, у тому числі на каналі RT, кліп досі доступний.

Як повідомлялося раніше, YouTube на вимогу Служби безпеки України заблокував 442 проросійських канали з аудиторією понад 15 мільйонів підписників.