Youtube заблокував канали німецької редакції російського пропагандистського каналу RT
29 вересня 2021
29.09.2021

Відеохостинг Youtube заблокував телеканали німецької редакції RT (Russia Today) — RT DE та Der Fehlende Part (DFP) «за порушення правил платформи» без права відновлення.

Про це повідомляє головна редакторка RT Маргарита Симоньян.

Джерело: RT на русском

«Раніше Люксембург відмовив нам у видачі ліцензії на мовлення, пославшись на думку влади Німеччини. Це справжня медійна війна, оголошена державою Німеччина державі Росія. Дуже чекаю, що рідна держава без вагань заборонить в Росії Deutsche Welle та інші німецькі ЗМІ, а також закриє корпункти ARD і ZDF. Я вже мовчу про санкції щодо самого YouTube», — написала ввечері 28 вересня Маргарита Симоньян.

Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій надіслала Youtube листа з вимогою якомога швидше відновити канали та пояснити причини їхнього видалення. У повідомленні Роскомнагляд називає блокування «актом цензури».

Компанія Google вказала на те, що YouTube попереджав RT DE щодо порушення правил у стосунку поширення дезінформації про коронавірус, та заблокував чотири відео телеканалу.

Джерело: RT на русском

RT DE «спробував обійти обмеження, використовуючи інший канал», і це спричинило блокування.

Телеканал RT — частина медіахолдингу «Росія Сьогодні», основна мета якого поширення російських новин та пропаганди для інших країн.

Як повідомлялося раніше, Facebook почав додавати позначки до дописів російських ЗМІ, які контролюються урядом РФ. Зокрема, таке маркування з'явилася біля дописів «РИА Новости», Russia Today (RT), Ruptly і Sputnik.

До цього німецький банк Сommerzbank з 31 травня 2021 року мав закрити рахунки російських інформаційних агентств Russia today i Ruptly.