YouTube заблокував канал Держдуми Росії. Уряд РФ погрожує забороною відеохостингу
12 квітня 2022
12.04.2022

9 квітня компанія Google заблокувала YouTube-канал Держдуми Росії у зв’язку із застосуванням санкцій та правилами стосовно обмеження експорту.

Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій у той самий день звернулась до Google з вимогою розблокувати канал та пояснити причини обмеження. Роскомнагляд заявив, що блокування державного органу нібито перешкоджає поширенню інформації та вільному доступу до неї.

Речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що YouTube «підписав собі вирок», заблокувавши канал «Дума ТВ», на якому транслювалися засідання Державної думи Росії. Вона також закликала користувачів «швидше» переносити контент на російські платформи.

У Держдумі заявили, що «були готові» до блокування, і запропонували росіянам переглядати контент на ізольованому RuTube, а також ВКонтакті та Telegram.

Голова Держдуми РФ В’ячеслав Володін назвав блокування «черговим доказом порушень прав і свобод громадян Вашингтоном». «США хочуть отримати монополію на просування інформації. Ми цього допустити не можемо», — написав він 9 квітня.

Віцеспікер нижньої палати російського парламенту, Державної думи, Петро Толстой закликав заблокувати сервіс YouTube, щоб «жодна людина в Росії не могла ним користуватися».

Як повідомлялося раніше, YouTube продовжує обмежувати роботу російських блогерів та пропагандистських каналів. Наразі відеоплатформа відключила усі можливості монетизації каналів для користувачів з РФ.

До цього у Росії в межах політики самоізоляції визнали «екстремістською організацією» компанію Meta, заблокували соцмережі Instagram, Facebook та Twitter, а також майже 20 VPN-сервісів.