Youtube видалятиме фейковий контент про вибори президента США
7 лютого 2020
7.02.2020

Youtube останні кілька років працює над тим, щоб зробити платформу місцем надійних новин та здорового політичного дискурсу. Тому напередодні майбутніх президентських виборів в США компанія заявила, що активно боротиметься із фейками на своїй платформі.

Йдеться про технічно змінені ролики, завдання яких ввести в оману глядачів. Наприклад, відео змонтоване таким чином, щоб склалося враження, що офіційна особа померла. Також компанія видалятиме контент із завідомо неправдивою інформацією. Зокрема із хибною датою голосування чи недостовірною інформацією, що той чи інший політик не може обійняти посаду через вимоги щодо громадянства.

Крім того, youtube видалятиме канали, які видають себе за інших, не вказують країну походження чи приховують зв'язок з урядовими особами. Ті, хто будуть накручувати лайки, теж будуть видалені компанією.

Youtube боротиметься із фейками не тільки шляхом заборон, але й просуванням якісних новин. Вони будуть у пріоритеті в полі пошуку та у панелі “дивитись наступним”. Також компанія запускає вкладки Top News та Breaking News, а також маркуватиме відео виробників, які отримують кошти від держави. Завдяки цим крокам минулого року вдалося підвищити на 60% перегляд якісного новинного контенту.

В США лише кожне соте відео, яке переглядають користувачі близьке до порушень або порушує правила спільноти. І завдяки перегляду системи рекомендацій для поширення шкідливого контенту вдалося на 70% скоротити час його перегляду.

Раніше президентка Youtube Сюзан Войджицкі зазначила, що компанія робить ставку на аналітичну роботу щодо видалення неправдивого контенту. Вона каже, що фахівці Youtube враховують авторитет і репутацію користувачів, які розміщують відео, а якщо є сумніви щодо правдивості інформації, то у компанії її перевіряють.