YouTube-канал «Geek Journal» можуть заблокувати через скарги «1+1 медіа»
22 січня 2021
22.01.2021

YouTube-канал «Geek Journal» запорізького блогера Тайлер Андерсон з оглядами українських та світових фільмів можуть закрити через три скарги, надіслані від «1+1 медіа», про порушення авторських прав.

Про це повідомляє Media Sapiens.

«Сьогодні в нас мало б бути подвійне свято, бо за 5 років роботи, за які ми щотижнево випускали відео, не зважаючи взагалі ні на що, ми таки добили 100 тисяч підписників на каналі! Але для нас цей день став не днем подвійного празника, а днем подвійної іронії. Бо в тиждень нашої великої перемоги, ми отримали найбільший в історію каналу удар», – прокоментував ситуацію Тайлер Андерсон у своєму відеозверненні.

Напередодні на YouTube-каналі вийшло відео з критикою проєктів телеканалу «1+1». Тайлер Андерсон пов'язує можливе блокування його каналу саме з публікацією цього відео. Також 1+1 поскаржились на ще два відео, котрі вийшли на Geek Journal близько двох років тому.

«У відповідь на заяву автора YouTube-каналу Geek Journal щодо упередженості Групи 1+1 media у блокуванні інтернет-контенту, інформуємо, що 1+1 media виступає за захист авторського права та боротьбу з незаконним використанням контенту медіахолдингу на усіх майданчиках. Регулярно, за допомогою власної розробки – технологічного сервісу захисту авторських прав SUDUM, – група оперативно виявляє та блокує піратський контент в інтернеті, у тому числі на відеохостингу YouTube», - заявили у групі.

Тайлер стверджує, що його згадки контенту ТСН підпадають під визначення «fair use». Натомість «1+1 медіа» в коментарі MediaSapiens пояснили, що принцип fair use не можна застосувати до каналів з монетизацією та, зокрема, до заблокованих відео, оскільки вони містять рекламну інтеграцію.

У групі «1+1 медіа» заявили, що готові до діалогу з авторами каналу «Geek Journal» щодо використання авторського контенту на YouTube.

Нагадуємо, що раніше сайт Олександра Дубінського заблокували для користувачів Apple і Google.