Євросоюз розпочав антимонопольне розслідування щодо голосових помічників Siri й Alexa
17 липня 2020
17.07.2020

Європейська комісія розпочала антимонопольне розслідування щодо роботи голосових помічників Siri й Alexa. Регулятор перевірить, чи не використовують техгіганти дані, що збираються голосовими помічниками для нечесної конкуренції.

Як пише Reuters, Єврокомісія запросить інформацію у 400 компаній по всьому світу в рамках розслідування.

Єврокомісія повідомила, є ознаки того, що техкомпанії можуть можуть обмежувати доступ до частини даних або робити свої продукти несумісними з продуктами конкурентів.

“Сумісність є важливою, якщо ми хочемо зробити цей ринок доступним, — заявила Європейський комісар з питань конкуренції Маргрет Вестагер. — Це дає важливий сигнал компаніям на цьому ринку, що ми (Єврокомісія - ред.) спостерігаємо за ними і їм потрібно вести бізнес відповідно до правил конкуренції".

Вестагер зазначила, що техгіганти мають можливості «дуже швидко привести ринки до тієї межі, коли конкуренція перетворюється в монополію. Якщо ми не будемо своєчасно діяти, існує серйозний ризик того, що таке трапиться з інтернетом речей».

За словами єврокомісарки, голосові помічники, як Siri у Apple, Alexa у Amazon та голосовий асистент Google є центром інтернету речей, оскільки вони впливають на модель взаємодії користувачів з речами та пропонують їм одну опцію замість безлічі продуктів.

Зазначається, що попередні висновки розслідування регулятор оприлюднить навесні 2021 року, а остаточний висновок Єврокомісія оголосить влітку 2022 року.

Єврокомісія може оштрафувати компанії на суму до 10% свого світового обороту за порушення антимонопольних правил ЄС.

Нагадаємо, у червні Єврокомісія розпочала антимонопольне розслідування проти Apple через підозри у порушенні норм ЄС. Єврокомісія хоче перевірити, чи не порушує компанія через App Store правила конкуренції. Приводом для розслідувань стала скарга музичного стрімінгового сервісу Spotify, яку він подав у березні 2019 року.