Євросоюз посилить боротьбу з російською дезінформацією
10 лютого 2023
10.02.2023

ЄС планує посилити боротьбу з російськими фейками на фоні нової хвилі поширення дезінформації.

Про це повідомляє Politico.

Таку заяву зробив глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель. Він також заявив про те, що зараз Євросоюз зустрівся з новою хвилею фейків, серед них – підробні зображення та відео. За його словами, фейкові медіа займалися розповсюдженням неправди, яка поширювалась «у п’ять разів швидше за швидкість світла в соціальних мережах і службах обміну повідомленнями».

Центр обміну інформацією та аналізу в рамках зовнішніх служб ЄС (EEAS) відстежуватиме маніпуляції та фейки, які поширюватимуть іноземні суб’єкти. Ця структура буде центром координації зусиль по протидії дезінформації для 27 країн ЄС.

Планується створення децентралізованої платформи для обміну інформацією в режимі реального часу. Учасниками цього обміну будуть держави-члени ЄС, а також неурядові організації, агенції, що займаються кібербезпекою та протидією гібридним загрозам.

Структура ЄС з протидії дезінформації, підрозділ Stratcom, у своєму звіті зазначила, що більшість іноземних інформаційних маніпуляцій у 2022 році були зосереджені на наративах, які підтримували російське вторгнення в Україну. В цих процесах були активно задіяні дипломатичні канали Росії та Китаю.

Майже рік після вторгнення Росії в Україну ЄС продовжує відбивати спроби Росії маніпулювати та спотворювати інформацію про війну. Очолювана Кремлем пропаганда, яка намагається звинуватити ЄС у глобальній продовольчій кризі через санкції євроспільноти, також поширилася на країни Африки та Близького Сходу.

Серед прикладів фейків можна навести обкладинки видань, які імітували відомі європейські та світові медіа, хоча насправді вони були створені для нападок на Україну та президента держави. Іншими прикладами є відео з негідною поведінкою українських уболівальників на Чемпіонаті з футболу, які швидко підхопили й стали поширювати російські медіа.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала про дослідження інфоагресії та відповідальності за неї.