Європол зламав сервіс для анонімного спілкування кіберзлочинців та наркодилерів
6 липня 2020
6.07.2020

В рамках масштабної спецоперації проти організованої злочинності у Європейському Союзі, яка координувалася Європолом і тривала з 2016 року, правоохоронцям вдалося зламати мобільний додаток EncroChat, який представники організованої злочинності використовували для відмивання грошей та незаконної торгівлі, повідомляє російська служба ВВС.

Розробники позиціонували додаток як абсолютно захищений від зовнішнього втручання. Він працював на мобільних телефонах з системою Android та з телефонами Blackberry. При цьому встановити самостійно його було неможливо. Компанія встановлювала його на нових телефонах і брала за користування захищеним месенджером біля 3 тисяч євро в рік.

Для того, щоб активувати чат на телефоні потрібно було двічі натиснути кнопку живлення після чого телефон перезагружався і користувач отримував доступ до месенджера. Поліція припускає, що лише у Великобританії чатом користувалося більше 10 тисяч людей, а загальна кількість користувачів була понад 60 тисяч осіб. В Національному агентстві з боротьби із злочинністю Великобританії припускають, що час використовували для відмивання грошей та незаконної торгівлі.

Компанія, яка створила EncroChat до останнього не знала про те, що поліція змогла отримати доступ до месенджера. Лише 13 червня вона розіслала користувачам повідомлення, що мережа зламана і порадила позбутися телефона.

Завдяки операції, яку спільно провела поліція Нідерландів, Великобританії та Франції, вилучили десятки мільйонів євро та фунтів готівки, тонни наркотиків, зброю, дорогі авто та інші предмети розкоші. В Британії заарештували 746 осіб, причетних до організованої злочинності, в Нідерландах — більше 100. Франція теж говорить про сотні затриманих, але інші дані не розголошує, оскільки операція там все ще триває.