Європейський парламент ухвалив початкову пропозицію закону про обмеження таргетованої реклами
24 січня 2022
24.01.2022

20 січня Європейський парламент ухвалив початкову пропозицію закону про цифрові послуги, який зокрема передбачає обмеження збору та використання чутливої інформації користувачів техгігантами для таргетованої реклами.

Про це повідомляє The Verge.

Текст, затверджений 530 голосами проти 78 при 80 утриманих, використовуватимуть як мандат для переговорів з французьким головуванням у Європейській Раді, що представляє країн-учасниць ЄС.

Закон про цифрові послуги, який вперше висунули на розгляд у 2020 році, заборонить таким платформам, як Google, Amazon і Facebook, що належить компанії Meta, використовувати конфіденційну інформацію, таку як дані щодо сексуальної орієнтації, раси та релігії, для таргетованої реклами.

Для цього служби повинні будуть надати людям можливість легко відмовлятися від відстеження їхніх даних, а також зобов’язати платформи видаляти незаконний контент і продукти в Інтернеті, включно з мовою ворожнечі та підробками.

Законопроєкт також вводить два правила, які парламент узгодив минулого місяця: заборону таргетованої реклами для неповнолітніх та темних патернів. Практику темних патернів деякі платформи використовують для омани користувачів з метою отримати їхню згоду на доступ до своїх даних.

Компаніям, які порушують ці правила, може загрожувати штраф у розмірі до шести відсотків її загального доходу.

Закон про цифрові послуги 31 січня почне розглядати Європейська рада. Як зазначає The Verge, законопроєкт «має попереду перешкоди, які потрібно подолати».

Як повідомлялося раніше, 16 липня люксембурзька Національна комісія із захисту даних (CNPD) оштрафувала компанію Amazon на €746 млн ($888 млн) за порушення Загального регламенту про захист даних (GDPR).