Європейські регулятори стурбовані розгортанням служби підписки Twitter Blue
16 березня 2023
16.03.2023

Twitter викликав обурення регуляторів Європейського Союзу, розпочавши розгортання розкритикованої платної функції верифікації. Проблема в тому, що компанія зробила це, не поінформувавши завчасно свій провідний орган із захисту даних, незважаючи на обіцянки зробити це.

Про це повідомляє Reuters.

Продукт, відомий як Twitter Blue, дозволяє користувачам платити, щоб отримати синю галочку на своєму обліковому записі — імітуючи зовнішній вигляд застарілої функції верифікації, яку платформа пропонувала до поглинання компанії Ілоном Маском минулого року, а також доступ до пакету додаткових функцій. Серед них - можливість редагувати твіти, скасовувати твіти та отримувати пріоритетне ранжування у відображенні контенту на платформі.

Провідний регулятор конфіденційності в Європейському Союзі, Ірландська комісія із захисту даних, висловила занепокоєння щодо запуску служби підписки Twitter Blue в регіоні американською компанією. Представники комісії підклеслили, що Twitter запустила цю функцію без будь-яких консультацій, хоча обіцяла спершу погодити запуск цих можливостей у ЄС.

Twitter запустив цю послугу на кількох ринках ЄС останніми днями, пропонуючи синю галочку, яка раніше була безкоштовною для підтверджених облікових записів, усім, хто готовий заплатити. Вона була запущена в США минулого року.

Хелен Діксон, уповноважена Ірландської комісії із захисту даних, заявила, що у Twitter є багато проблем щодо конфіденційності даних, зокрема щодо перевірки облікових записів. У Twitter немаэ механізму, який би дозволив заборонити користувачам видавати себе за публічних осіб.

У інтерв'ю Хелен Діксон сказала, що комісію занепокоїло те, що послуга підписки Twitter Blue розгортається в країнах ЄС, хоча комісію запевняли, що цього не станеться без обговорення з представниками Комісії.

В листопаді Діксон також висловила занепокоєння щодо впливу звільнень в компанії на здатність Twitter виконувати зобов'язання щодо конфіденційності даних та модерування контенту.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала, що російські пропагандисти купують верифікаційні відмітки у Twitter.