Європарламент планує регулювати ігрову залежність та ринок відеоігор
23 січня 2023
23.01.2023

Європейський парламент проголосував за необхідність розробки законодавчих норм, які стосуються ринку відеоігор та ігрової залежності.

Про це повідомляє Game Industry.

Нові закони стосуватимуться розробки заходів щодо ігрової залежності загалом, а іще проти лутбоксів й протиправного фармінгу. Загалом ці закони стосуватимуться регулювання ринку відеоігор.

Ініціатива була прийнята по результатам звіту, підготовленого депутаткою Європарламенту Адріаною Мальдонадо Лопес. Депутатка представила свої власні рекомендації, які стосувалися ринку відеоігор та проблем, які стосуються його функціонування та зловживання на ньому.

До прикладу, Адріана Лопес закликає створити уніфіковані правила на ігровому ринку всього Євросоюзу. Такі правила повинні стосуватися змісту ігор й системи, які допомагатимуть батькам контролювати, скільки часу та грошей діти витрачатимуть на ігри.

В якості прикладу такої зрозумілої системи було наведено систему вікового рейтингу Pan European Game Information (PEGI). Вона дозволяє отримати інформацію про контент, вікову групу, для якої призначена гра, та про те, які в ній існують варіанти внутрішньоігрових покупок. Деякі країни світу зробили рейтинги PEGI обов’язковими для представлених на їх ринках ігор.

Європарламент також визначив необхідність аналізу впливу лутбоксів (віртуальних контейнерів із випадковим набором ігрових артефактів) та підказок про здійснення внутрішньоігрових покупок.

Окреме питання, про яке йдеться у рішенні Європарламенту, стосується ігрової залежності, а саме визначення того, які ігрові елементи посилюють цю залежність. Іще один важливий елемент майбутнього регулювання – спрощення підписок та додаткові функції ігор та особливо їх скасування.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала про те, що 1 листопада у ЄС вступив в дію новий закон ЄС про цифрові ринки - Digital Marketing Act (DMA) та про цифрові послуги.