Єврокомісія розпочала два антимонопольні розслідування проти Apple
19 червня 2020
19.06.2020

Європейська комісія розпочала два антимонопольні розслідування проти Apple через підозри у порушенні норм ЄС. Єврокомісія хоче перевірити, чи не порушує компанія через App Store правила конкуренції.

Приводом для розслідувань стала скарга музичного стрімінгового сервісу Spotify, яку він подав у березні 2019 року. Рік потому, у березні цього року, до звинувачень долучився ще один продавець аудіокниг.

Як повідомляється на сайті комісії, розслідування стосуватиметься роботи платіжної системи Apple Pay. Йдеться про те, що для безконтактних платежі використовувати модуль NFC на смартфонах iPhone можеть тільки Apple Pay.

Єврокомісія вивчатиме можливе обмеження доступу до Apple Pay для альтернативних додатків конкурентів.

Друге розслідування з’ясує, чи не порушують правила поширення додатків у магазині AppStore антимонопольні норми ЄС.

“Apple встановлює правила розповсюдження додатків для користувачів iPhone та iPad. Нам потрібно забезпечити, щоб правила Apple не порушували конкуренцію на ринках. Тому я вирішила уважно ознайомитися з правилами Apple App Store та їх відповідності правилам ЄС щодо конкуренції”,— повідомила Маргрет Вестагер, європейська комісарка з питань конкуренції.

Раніше Єврокомісія підтримала рішення Twitter не видаляти допис президента США Трампа, а позначити його як дезінформаційний. Про це заявила Вера Юрова, єврокомісар з питань цінностей та прозорості.