ЄС звинуватив Amazon у використанні непублічних даних для встановлення монополії на ринку
10 листопада 2020
10.11.2020

Європейський Союз наклав антимонопольні штрафи на гіганта електронної торгівлі, звинувачуючи компанію у використанні даних, щоб отримати перевагу над іншими гравцями на ринку.

Про це 10 листопада повідомили АР.

Виконавча комісія ЄС уже надіслала компанії обвинувачення. Причина — системне використання Amazon непублічних бізнес-даних для уникнення «звичних ризиків змагання та підвищення домінування» для надання послуг електронної торгівлі у Франції та Німеччині, найбільших ринках компанії в ЄС.

Як повідомляє Комісія, йдеться про так звані «великі дані». Вони з’ясували, що детальні дані в реальному часі щодо сторонніх списків товарів та транзакцій були включені в алгоритми роздрібного бізнесу Amazon. Ці алгоритми і вирішують, які нові продукти запускати, їх ціну та постачальника.

Маргрет Вестаджер, членкиня Комісії ЄС, яка займається протидією монополіям, уточнила, що причина звинувачень — не у тому, що Amazon розвивається як успішний бізнес та розширює коло свої послуг. Натомість звинувачення стосуються поведінки компанії у сфері бізнесу.

В Amazon звинувачення відкинули і відповіли: «Ми не погоджуємося із попередніми звинуваченнями Європейської Комісії а продовжимо докладати всіх зусиль, щоб вона точне розуміння реальних фактів».

За правилами ЄС, компанія повинна відповісти на звинувачення письмово та усно під час очного слухання. В іншому разі техгіганту загрожує штраф у розмірі до 10% річного доходу, що становить мільярди доларів.

Раніше Мін’юст США подав антимонопольний позов проти компанії Google.