ЄС заборонив обіг криптовалюти Facebook Libra: законодавство ще не готове
6 грудня 2019
6.12.2019

У четвер, 5 грудня 2019 року, міністри фінансів ЄС вирішили не допускати в обіг Libra від Facebook, оскільки чинне законодавство ще не готове до стейблкоїнів (криптовалюта, що прив’язана до вартості звичайних валют).

Міністри фінансів наголосили, що наразі немає чіткого розуміння та вирішення всіх ризиків, пише Reuters.

Таке рішення є продовження жорсткої лінії ЄС щодо криптовалюти Libra, яка викликала критику з боку світових регуляторів щодо можливого впливу на фінансову систему.

"Жодна глобальна система стейблкоїнів не повинна розпочинати роботу в Європейському Союзі до тих пір, поки юридичні, регуляторні та наглядові виклики та ризики не будуть належним чином визначені та вирішені", - сказали міністри у спільній заяві.

Міністри ЄС також заявили про необхідність розробки законодавства, що регулюватиме обіг криптовати та стейблкоїнів у ЄС. Комісар з питань фінансів ЄС Валдіс Домбровскіс додав, що Єврокомісія вже працює над новим регулюванням.

Нагадаємо, ЄС розглядає можливість розробки власної криптовалюти, яка конкуруватиме з криптовалютою Facebook Libra. Європейський центральний банк закликав країни-члени ЄС розробити послідовний підхід до всіх криптовалют - від біткоїн до тих, які наразі розробляються, в тому числі у Китаї.

А більше про те, як Цукерберг переконував Конгрес США у необхідності криптовалюти Libra, читайте на нашому сайті.