ЄС ухвалив закони, які зобов'язують IT-гігантів дозволити сторонні застосунки та платіжні системи
8 липня 2022
8.07.2022

5 липня Єврокомісія схвалила два законопроєкти, що спрямовані на боротьбу з монополіями технологічних гігантів, таких як Google, Amazon, Apple, Facebook і Microsoft.

Про це йдеться на сайті Єврокомісії.

Закони «Про цифрові ринки» (DMA) та «Про цифрові послуги» (DSA) вимагають від платформ надавати доступ до сторонніх платіжних систем та дозволити встановлення сторонніх застосунків, пояснюють журналісти Reuters.

Ухвалені Єврокомісією закони мають ратифікувати в липні та вересні. Ініціативи набудуть чинності через 20 днів після ратифікації. Після цього корпорації матимуть ще пів року, щоб змінити систему під вимоги закону.

За порушення DMA компаніям загрожує штраф до 10% річного загального обороту, DSA — 6%. У випадку повторних порушень штраф збільшиться до 20% та 18%.

Ухвалені Єврокомісією правила вимагають від великих платформ перестати використовувати своє монопольне положення і ретельніше стежити за рекламою, зокрема:

  • Компанії мають дозволити завантажувати програми зі сторонніх магазинів застосунків або встановлювати їх безпосередньо через інтернет.
  • Надавати користувачам та розробникам можливість використовувати сторонні платіжні системи.
  • Дозволити користувачам видаляти будь-які застосунки та відмовлятися від основних сервісів, що надаються разом із пристроями.
  • Платформи не мають просувати власні продукти та послуги на шкоду інших розробників.
  • Бізнес-користувачі мають отримати можливість рекламувати конкурентні продукти та послуги на платформі й укладати угоди з клієнтами за межами платформ.
  • Компанії мають повідомляти ЄС про всі свої угоди щодо злиття та поглинання.
  • DSA забороняє цільову рекламу, спрямовану на дітей або налаштовану за допомогою конфіденційних даних, таких як релігія, стать, раса та політичні погляди. Шаблони реклами, які вводять людей в оману, змушуючи їх надавати компанії особисті дані, також будуть заборонені.

Як повідомлялося раніше, 30 травня компанія Rakuten Viber повідомила, що підпише Кодекс поведінки ЄС щодо протидії незаконній мові ворожнечі в інтернеті.