ЄС розпочав розслідування проти Google за фактом збору даних
2 грудня 2019
2.12.2019

Антимонопольні регулятори ЄС починають розслідування проти Google, зацікавившись тим, як компанія збирає дані, повідомляє Reuters.

Як стало відомо з документів, з якими ознайомилися журналісти агентства, Єврокомісія шукає інформацію про те, як компанія збирає та монетизує дані користувачів, а також перевірить пошукову систему, інтернет-рекламу, роботу браузеру Chrome та інших сервісів.

Єврокомісар з питань конкуренції Маргрет Вестагер за останні два роки призначила штрафи для Google на загальну суму понад 8 мільярдів євро та закликала компанію змінити свою ділову практику.

Google заявив, що використовує дані для покращення своїх сервісів, а користувачі можуть керувати, видаляти та передавати свої дані у будь-який час.

Раніше правозахисна організація Amnesty International заявила у своєму звіті, що постійне спостереження з боку Facebook і Google за мільярдами людей з усього світу загрожує правам людей і свободі слова, а самі компанії мають змінити свої бізнес-моделі та не покладатися на дані користувачів.