ЄС планує розробити власну криптовалюту
8 листопада 2019
8.11.2019

Європейський союз розглядає можливість розробки власної криптовалюти, яка конкуруватиме з криптовалютою Facebook Libra. Європейський центральний банк закликав країн-членів ЄС розробити послідовний підхід до всіх криптовалют - від біткоїн до тих, які наразі розробляються, в тому числі у Китаї, пише The Independent з посиланням на робочий документ банку.

Європейський союз досі не запровадив жодного регулювання чи відповідного законодавства щодо криптовалют, хоча деякі країни ввели власні правила.

У документі, на який посилається видання, йдеться про те, що Європейський центральний банк та інші центральні банки ЄС могли б вивчити можливості та проблеми запуску цифрових валют центрального банку та розглянути конкретні кроки для цього.

Потенційно документ може бути ухвалений вже наступного місяця.

Нагадаємо, 23 жовтня 2019 року співзасновник і виконавчий директор Facebook Марк Цукерберг під час слухань комітету Конгресу США з фінансових сервісів намагався переконати конгресменів у необхідності криптовалюти Libra, яку Facebook планує запустити у 2020 році. Слухання тривали шість годин, повідомляє The Verge. Втім політиків більше цікавили минулі скандали, повʼязані з Facebook, ніж запуск Libra. Більше про те, як Цукерберг переконував Конгрес США у необхідності криптовалюти Libra, читайте на нашому сайті.

Раніше міністри фінансів G7 заявляли, що такі криптовалюти як Libra, яку у червні 2019 року компанія Facebook презентувала у тестовому режимі, можуть дестабілізувати світову економіку та бути використані для відмивання грошей чи фінансування тероризму.