Якщо зникне інтернет: у Києві та Харкові встановили точки доступу до зашифрованого чат-серверу
24 лютого 2022
24.02.2022

У Києві та Харкові встановили точки доступу до зашифрованого чат-серверу Matrix. За його допомогою можна обмінюватися повідомленнями у випадку відключення інтернету.

Для завантаження програми та отримання інструкцій для встановлення можна звернутися до консультанта з цифрових технологій Віталія Мороза у Facebook.

Поширюйте посилання лише через особисті повідомлення. Сервер працює в локальній мережі вашого провайдера.

Matrix — це відкритий протокол для децентралізованого спілкування в реальному часі. Він може бути використаний для текстових повідомлень, групових чатів, аудіо-відео дзвінків та створення ботів. Розробляється ентузіастами із Matrix.org Foundation з 2014 року.

Зареєструватися можна на будь-якому відкритому сервері або організувати свій (відкритий чи закритий) сервер. Наприклад, ви хочете розмістити сервер для своїх друзів та родичів і якщо в майбутньому ви захочете — підключити його до ширшої мережі.

Ви можете запустити власний сервер Matrix фізично у себе вдома за допомогою старого ПК або на комп'ютері типу Raspberry Pi. Однією з основних особливостей протоколу є реплікація. Вміст кімнат реплікується між усіма серверами, які беруть участь, що означає відсутність єдиної точки контролю або відмови.

Для того, щоб почати користуватися Matrix, використовуйте вебклієнт Element або його десктопну / мобільну версію.

Ось інструкції, як налаштувати Matrix/Element: Харків https://cutt.ly/GPKIE3Y

Київ https://cutt.ly/yPKPOzc

Odessa: https://cutt.ly/RPXBGLW

Раніше ми розповідали про те, як залишатися на зв’язку у випадку відключення інтернету.