Як зберегти переписки в месенджерах приватними, а дані - захищеними?
21 листопада 2019
21.11.2019

Про пранкера Джокера, який чатиться з народними депутатами, тільки й мови в інтернет-просторі. Справжній цей персонаж чи підставний медійний – ще питання, і наші експерти ведуть свої спостереження. Але це не заважає нам нагадати, як зберегти переписки в месенджерах приватними, а дані – надійно захищеними від злиття:

🔸 Встановіть додатковий пароль та двофакторну аутентифікацію на месенджер, яким користуєтесь. Відтак, навіть якщо зловмисник отримає доступи до вашого акаунту, він не зможе зайти в нього. Наприклад, двофакторну аутентифікацію підтримують WhatsApp і Telegram.

🔸 Користуйтесь месенджерами, що використовують End-to-End шифрування та не співпрацюють з російськими спецслужбами.

🔸 Зберігайте резервні копії листування в захищених акаунтах. Наприклад, якщо резервна копія зберігається на вашому Google Drive, на ньому також має бути надійний пароль та увімкнена двофакторна аутентифікація.

🔸 Щоб захистити своє листування від підглядання, наприклад, в громадському транспорті, встановіть захисну антишпигунську плівку. З нею ви можете побачити, що діється на екрані, тільки якщо дивитиметесь на екран під прямим кутом.

🔸 Якщо вам необхідно передати чутливу інформацію, створіть секретний чат в месенджері та встановіть для нього «час існування». Наприклад, у Facebook Messenger можна створити повідомлення в секретному чаті, яке автоматично видалиться одразу після прочитання.

🔸 «Підв’яжіть» свою сім-картку до паспорта. Якщо номер вашого телефону не прив’язаний до ваших паспортних даних, будь-хто замість вас може прийти до сервіс-центру мобільного оператора та отримати нову картку з вашим номером. А з такою інформацією легко отримати доступ не лише до ваших акаунтів, а й до контактів з телефонної книги.