Як відрізнити благодійність від шахрайства в інтернеті
10 червня 2020
10.06.2020

У соцмережах є безліч груп для збору коштів на благодійність. У багатьох із нас виникає бажання допомогти, особливо коли ми чуємо історії лікарів, що лікують коронавірус, військових на сході або хворих дітей. Але, на жаль, шахраї можуть скористатися нашим бажанням допомогти заради своєї вигоди. Маємо прості поради від Школи цифрової безпеки DSS380, як не стати жертвою такого шахрайства:

Перевіряйте джерело

Завжди перевіряйте назву та сайт організації, що збирає гроші. Чи є новини про попередню діяльність цієї організації? Чи можна знайти дані про неї в офіційних реєстрах? Якщо звернення про допомогу розповсюдила приватна особа, запитайте себе: чи знаєте ви цю людину особисто, чи можна їй довіряти?

Перевіряйте дані

Шахраї часто копіюють інформацію з інших благодійних сайтів, змінюючи лише ім'я, діагноз чи проблему, на вирішення якої потрібні гроші, та банківські реквізити отримувача. Тому загугліть текст звернення про допомогу, щоб перевірити його справжність.

Отримайте докази

Постарайтеся зібрати достатньо інформації, яка б підтверджувала існування проблеми, на вирішення якої збирають кошти. Наприклад, попросіть документи та докази того, що людина дійсно хвора та потребує підтримки. Перевірте актуальність наданої інформації.

Переконайтеся в прозорості

Дізнайтеся, чи надає організація або приватна особа фінансовий звіт про те, скільки коштів було зібрано і як були витрачені ці гроші.

Не поширюйте фейки

Якщо ви не впевнені в організації чи людях, які збирають кошти, не діліться інформацією від них у соціальних мережах.

Якщо ви хочете допомогти, але не маєте часу та можливості розбиратися з кожним окремим випадком, надсилайте пожертви у великі та відомі благодійні фонди - тоді ваші гроші точно знайдуть того, кому вони потрібні найбільше.