Як український провайдер завойовує міжнародні ринки: історія Wnet
19 липня 2021
19.07.2021

Український інтернет-провайдер Wnet вийшов на ринок Польщі і США. Розповідаємо історію виходу українського інтернету на міжнародний ринок та його перспективи.

Компанію Wnet, що надає повний спектр ІТ-послуг для великих корпоративних клієнтів, державних установ, провайдерів і операторів телекомунікацій, малого та середнього бізнесу, заснували у 1999 році. У 2003-2006 Wnet став першою компанією в Україні, яка вводить унікальну послугу — віртуальна АТС та починає платити клієнтам для генерації трафіку. Цей період для провайдера відзначився переходом на міжнародну модель відносин між операторами телекомунікацій, сенсаційний вихід з UA-IX.

У 2007-2008 інтернет-провайдер вийшов на ринок корпоративних клієнтів та відкриває представництва у м. Дніпро та Одеса, а також починає будівництво магістральних мереж Київ-Дніпро, Київ-Одеса та запускає першу версію єдиної корпоративної інформаційної системи (білінг / CRM / ERP).

Станом на 2009-2010 роки Wnet побудовав понад 1000 км міських волоконно-оптичних мереж, а національна мережа IP / MPLS доступна у 28 великих містах України. Кількість клієнтів серед підприємств та організацій перевищувала 1000. Організовано понад 100 приватних пірінгових каналів в пунктах обміну іноземним трафіком.

У 2011-2012 філії компанії з'явилися у Вінниці, Донецьку, Сімферополі, Харкові, Дніпрі, Одесі.

У 2013-2015 роках відкрили представництва у Львові та розпочали будівництво магістральної мережі Київ-Львів.

У 2016-2018 інтернет-провайдер відкрив штаб-квартиру в Києві та створив базову мережу в Європі. У цей же час Wnet виходить на американський ринок та відкриває перші філії компанії в Нью-Йорку, США.

Вихід на американський ринок комерційний директор Wnet Сергій Ганічев прокоментував так: «Було дуже багато роботи з переключення мережі. Виявилося, що в США навіть формат паперу, на якому друкують інвойси, і розміри поштових конвертів відрізняються від наших».

У кінці 2019 року Wnet вийшов на польський ринок. Наразі, як зазначає комерційний директор, зараз покрито два міста: Краків і Варшава. Є також плани щодо розвитку в Варшаві, Катовіцах, Вроцлаві і Познані. Проте у Польщі компанія вирішила паралельно розвивати приватний бренд Domonet в районах нової забудови та приватного сектору.

«Цього місяця починаємо підключати перші багатоповерхівки. У Кракові вони традиційно невисокі, 4-6 поверхів», — розповідає Сергій Ганічев.

«Зазвичай ціни на локальному ринку становлять від 30 до 100 злотих. Обов’язковим є підписання термінового (тобто на 12 або 24 місяці) контракту без права розірвання. В Україні, нагадаємо, провайдера можна міняти хоч щотижня, — пише dev.ua. Український провайдер в Польщі вирішив продавати інтернет домашнім користувачам за ціною від 35-75 злотих за канали від 100Mbps до 1000Mbps».

Сергій Ганічев відзначає, що у Польщі, «як і в Україні, провайдери борються за увагу своїх нових домашніх користувачів через проведення акцій з наданням безкоштовного інтернету на перші 3-6 місяців», проте «в цілому ринок цивілізованіший і статичніший за український». Також комерційний директор Wnet розповідає, що фахівці в Польщі коштують дорожче, податки трохи вище ніж в Україні («але оподаткування побудовано за такою моделлю, яка дозволяє повернути частину сплачених податків практично в автоматичному режимі, можливі навіть взаємозаліки за різними видами податків»), ліцензій та дозволів або взагалі немає, або отримання таких дозволів відбувається відповідно до законодавства.