Як Telegram-канали сприяють протестам в Білорусі. Огляд Інтернет свободи за серпень 2020
31 серпня 2020
31.08.2020

У новому огляді “Інтернет свободи” розповідаємо про таке: чи може онлайн-навчання в Україні стати повноцінною заміною офлайну, як Telegram-канали стали інструментом свободи у Білорусі, скільки кібератак зафіксувала РНБО з початку року, як Instagram боротиметься з ботами та скільки фейків про коронавірус вже видалив Facebook.

Sergei Grits / AP / East News

Як Telegram-канали допомагають протестувати Білорусі. Мало хто очікував масштабних протестів в Білорусі за результатами виборів Президента 8 серпня 2020 року. 26 років правління Лукашенка ознаменувалися репресіями протестувальників. Однак цього разу в організації протестів відіграли не лідери, а децентралізована комунікація в онлайні, в першу чергу завдяки Telegram-каналам. Хто стоїть за найбільшими протестними Telegram-каналами Білорусі читайте на сайті.

Чи спрацює онлайн-освіта під час пандемії. За два тижні сотні тисяч школярів мають йти до школи, й про такий сценарій заявляє прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Однак у регіонах, де спалах хвороби буде найбільший, діти вчитимуться вдома дистанційно. Іван Примаченко, співзасновник сервісу онлайн-освіти Prometheus, у колонці для Інтернет свободи розповідає, чи справді дистанційне навчання може стати повноцінною заміною офлайн. А у відео дивіться про те, як з якими складнощами онлайн-навчання зіткнулися батьки, вчителі та діти.

expleogroup

Технології сприяють нерівності? “Технології не прибирають нерівність, вони дозволяють концентрувати владу як політикам, так і бізнесам”– стверджує керівник проекту LigaTech Андрій Бродецький під час дискусії про майбутнє технологій 30 липня, що відбулася в Києві в рамках Friday Security Nights від Digital Security School 380 та ГО “Інтерньюз-Україна”. Про що говорили інші експерти – читайте підсумки онлайн-дискусії під назвою “Джордж Орвелл vs Ілон Маск: як технології змінюють світ і чи залишиться свобода в 2030?”

Що в Україні

Мільйон кібератак.За даними РНБО, у 2020 році в Україні зафіксували близько мільйона кібератак. Читайте за лінком про те, які кіберзагрози є найпоширенішими.

Без російських сайтів. За даними Kantar Україна, у липні у трійці найпопулярніших для українців сайтів залишаються Google, Youtube, Facebook. А найбільш активно читали такі новинні ресурси, як Pravda.com.ua, Tsn.ua, Unian.net, 24tv.ua.

4G запрацював у київському метро. Додалися 6 станцій. Це Майдан незалежності, Поштова та Контрактова площі (синя гілка метро), Університет та театральна (червона гілка метро), Золоті ворота (зелена гілка). На яких ще станціях 4G з’явиться до кінця місяця, читайте за лінком.

Що нового у техгігантів

Instagram пропонує нові методи проти ботів. Instagram оновила свої політики щодо боротьби з ботами і відтепер запитуватиме документи для підтвердження особи у власників підозрілих акаунтів. Якщо користувач відмовиться надати дані, Instagram обмежить можливості сторінки або і зовсім її видалить. Більше про це за посиланням.

Facebook і 7 мільйонів фейків про сovid19. Саме стільки дописів з дезінформацією про коронавірус Facebook видалив у другому кварталі. Через пандемію соцмережа мала менше модераторів, тож для перегляду контенту на платформі використовували автоматичні технології.

TikTok під прицілом французів. Французький регулятор з нагляду за конфіденційністю даних розпочав розслідування щодо TikTok. Регулятор перевірить, як компанія спілкується з користувачами та політики щодо захисту дітей.

Skynews

5G: загроза чи можливість. Гонитва за 5G, новим поколінням мобільного зв’язку розпочалася у світі 2 роки тому. В Україні поки не всюди є навіть 4G, але міфи і фейки про небезпеку 5G поширюються активно. У нашому відео розповідаємо, що треба знати про 5G та яким фейкам не варто вірити.

Читайте щодня новини на тему розвитку інтернету, свободи інтернету та цифрових прав на нашому сайті: netfreedom.org.ua.