Як технології дозволяють ідентифікувати воєнні злочини Росії в Бучі та як безпечно організувати освітній процес в онлайн-форматі. Огляд «Інтернет свободи» за квітень 2022
4 травня 2022
4.05.2022

У новому огляді «Інтернет свободи» розповідаємо про таке: як скористатися ресурсами збору свідчень та доказів щодо воєнних злочинів РФ в Україні; як технології дозволяють довести злочини російської армії на Київщині; YouTube припиняє монетизацію відео, де заперечують чи виправдовують війну Росії.

Воєнні злочини РФ в Україні будуть покарені!

Джерело: Pixabay

Ділимося добіркою ресурсів для збору свідчень та доказів воєнних злочинів РФ проти України.

Верховна Рада ухвалила закон №7214 – Росію визнали державою-терористом. ВРУ ідентифікувала ворога як тоталітарний неонацистський режим та заборонила його пропаганду. Докладніше читайте у матеріалі.

Як в Україні спростовують пропаганду Росії щодо Бучі. Україна надає докази воєнних злочинів російської армії в Бучі на основі метаданих, «slow motion» та супутникових знімків. Детальніше читайте у нашому огляді.

Роумінг для українських біженців став доступнішим. 8 квітня три українські мобільні оператори та 24 оператори з ЄС підписали спільну угоду про надання доступного або безоплатного роумінгу для громадян України. Докладніше читайте у матеріалі.

YouControl створила інструмент для виявлення прихованих російських та білоруських активів. Українська ІТ-компанія розробила інструмент для виявлення прихованих активів російських і білоруських воєнних злочинців та пропагандистів — RuAssets. Доступ є безплатним для журналістів, уповноважених представників органів державної влади України та правоохоронних органів. Докладніше читайте у матеріалі.

Джерело: Freepik

YouTube заблокував канал Держдуми РФ. Там не вигадали нічого іншого, як перейти на RuTube, а також ВКонтакті та Telegram. Докладніше у матеріалі.

Google призупиняє монетизацію неправдивого контенту про війну з Україною. Сервіс контекстної реклами Google AdSense призупиняє монетизацію контенту, який заперечує або виправдовує війну Росії проти України або спекулює на твердженнях про неї.

Як безпечно організувати освітній процес в онлайн-форматі?

Джерело: Freepik

Освітньому процесу в Україні необхідні стандарти з онлайн-безпеки, а перемогти в кібервійні можливо – детальніше читайте у колонці Анастасії Апетик, юристки, незалежної консультантки з цифрової безпеки, співзасновниці МІНЗМІН.

Читайте щоденні новини на тему цифрових прав та свободи інтернету на нашому сайті netfreedom.org.ua.