Як техгіганти протидіють російській пропаганді та дбають про безпеку українців?
28 лютого 2022
28.02.2022

Facebook, Twitter, YouTube, Google, Reface — з початком війни Росії проти України соцмережі активно вступили в інформаційну війну та стали на захист безпеки українських користувачів. Як змінилася політика платформ щодо російської пропаганди та безпеки користувачів?

Facebook

Facebook наклала обмеження на фейсбук-акаунти телеканалу «Звезда», порталів «РИА Новости», «Лента.ру» та «Газета.ру» як мінімум на 90 днів.

Також Facebook (Meta) заборонив російським державним ЗМІ розміщувати та монетизувати рекламу і буде маркувати інші російські ЗМІ.

Соцмережа також запустила для українців додаткову функцію, за допомогою якої можна закрити свої облікові записи — це має забезпечити додатковий рівень конфіденційності та безпеки.

Цей інструмент дозволить в один клік заблокувати ваш обліковий запис, швидко застосувавши існуючі налаштування конфіденційності — люди, які не є «друзями», не зможуть переглядати ваші дописи, у тому числі й старі, бачити та ділитися вашими фото, бачити ваші історії, у розділі «Інформація» буде показати лише частину інформації про вас, також буде ввімкнено перевірку профілю й перевірку позначок.

Щоб закрити профіль зі своєї сторінки профілю необхідно:

  • Натиснути more під своїм іменем.
  • Натиснути «Заблокувати профіль».
  • Натиснути «Заблокуйте свій профіль».
  • Натиснути «Ok», щоб повернутися до попередньої сторінки.

Детальніша інструкція, як користуватися функцією тут.

Twitter

Twitter тимчасово припинила роботу реклами на території України та Росії.

«Ми тимчасово призупиняємо рекламу в Україні та Росії, щоб забезпечити підвищення рівня важливої інформації про громадську безпеку, та реклама не применшувала її», – пояснюють в Twitter.

Також для користувачів Twitter в Україні та Росії призупинили деякі рекомендації щодо твітів – «від людей, за якими ви не підписалися на Головній, щоб зменшити поширення образливого змісту».

«Ми також розпочали благодійну кампанію для працівників Twitter з пожертвуваннями на користь перевірених організацій, які безпосередньо підтримують українських біженців, які шукають притулку та безпеки. Twitter удвоїть пожертви, та зробить прямий внесок у партнерську організацію», – додали в соцмережі.

За словами Михайла Федорова, міністра цифрової трансформації, 26 лютого соціальна мережа Twitter заблокувала можливість реєструвати акаунти в Росії.

YouTube

YouTube зупинив монетизацію російських каналів, повідомляє компанія в листі. Обмеження, зокрема, стосуються каналів RT на YouTube у всьому світі.

Google Maps

Google Maps заблокував в Україні дві функції, що надають користувачам інформацію в режимі реального часу.

«Відімкнені функції охоплюють накладання трафіку в режимі реального часу на Google Maps – функцію, яку деякі дослідники використовували для спостереження за конфліктом здалеку, – а також Live Busyness, функцію, яка показує, наскільки популярним може бути місце розташування в цей момент часу», – йдеться в повідомленні.

У компанії пояснили, що внесли ці зміни, щоб гарантувати безпеку українців, а також після консультацій з місцевою владою.

Reface

Український стартап запустив акцію на 200 млн користувачів, щоб ті дізналися правду про війну Росії в Україні. Компанія почала розсилати російським користувачам сповіщення із закликом виходити на мітинги та захистити свій народ. Натискаючи на сповіщення, користувачі бачать реальні кадри російського вторгнення в Україну.

Як зазначають у Мінцифрі, таких сповіщень вже отримали понад 9 млн користувачів у світі та 2 млн — у Росії. Наразі їхнє поширення триває.

Також Reface закликає користувачів усього світу підтримати Україну відео зі словами: Stand with Ukraine! Stop the war! («Підтримайте Україну!» «Зупиніть війну!») та хештегом #StandWithUkraine до кожного відео.