Як Цукерберг переконував Конгрес США у необхідності криптовалюти Libra
24 жовтня 2019
24.10.2019

23 жовтня 2019 року співзасновник і виконавчий директор Facebook Марк Цукерберг під час слухань комітету Конгресу США з фінансових сервісів намагався переконати конгресменів у необхідності криптовалюти Libra, яку Facebook планує запустити у 2020 році. Слухання тривали шість годин, повідомляє The Verge. Втім політиків більше цікавили минулі скандали, повʼязані з Facebook, ніж запуск Libra.

На початку слухання голова комітету Максін Вотерс від демократів наголосила, що наразі проти Facebook тривають антимонопольні розслідування, а також згадала про штраф на 5 мільярдів доларів, який у липні наклала на компанію Федеральна торгова комісія США.

Конгресмени також нагадали Цукербергу про те, що Facebook був використаний Росією для втручання у американські вибори, розміщення оманливої політичної реклами на платформі та недостатню боротьбу з дезінформацією і дитячою порнографією.

Побоювання щодо запуску криптовалюти від Facebook зводилися до того, що Libra може бути використана злочинцями для відмивання коштів або продажу наркотиків. На думку Вотерс, Facebook занадто багато разів фігурував у питаннях національного значення, щоб дозволити компанії запуск нової ризикованої криптовалюти, яка може похитнути міжнародну економіку та кинула виклик американському долару.

Вочевидь Цукерберг очікував такої реакції конгресменів та підкреслив, що Facebook не є ідеальним месенджером зараз, але Libra має розбудовуватися. Він переконаний, що США можуть втратити фінансове лідерство, відкидаючи інновації, але впевненості у тому, що криптовалюта таки запрацює не має.

Співзасновник Facebook також неодноразово повторював під час слухань, що Libra не рухатиметься далі, поки всі залучені регулюючі органи США не дадуть зеленого світла. У відповідь на це конгресменка Керолін Малоні вимагала у Марка перерахувати усіх регуляторів, від яких він очікуватиме схвалення, щоб гарантувати, що жоден не залишиться осторонь. Повний список він не надав.

Цукерберг також підтвердив, якщо Libra Association рухатиметься вперед без дозволу регуляторів, Facebook "змушений буде залишити Асоціацію".

У висновку Вотерс заявила про необхідність “призупинити Libra”, а Facebook слід розпочати дискусію про можливе розділення на кілька компаній.

Раніше Цукерберг визнав, що Facebook та інші великі інтернет-компанії недостатньо приділяли уваги конфіденційності, запобіганню втручанню у вибори та добробуту користувачів. «В останні роки Facebook та інші великі інтернет-компанії опинилися у центрі важливих соціальвтних проблем. З деякою роботою, яку ми мали зробити, ми запізнилися», – визнав очільник Facebook.