Як безпечно користуватися інтернетом на окупованій Херсонщині?
У травні на Херсонщині окупанти захопили чотири телекомпанії, п’ять радіокомпаній та сім провайдерів. Окрім того, військові РФ розікрали філію «Суспільне Херсон» та створюють там пропагандистський канал. У той самий час управління так званої окупаційної «адміністрації» в Херсонській області планує закрити в регіоні доступ до Facebook та Instagram. Також російські загарбники захопили приміщення херсонської компанії-провайдера послуг зв’язку «Статус» аби у підключати провайдера до мережі окупованого Росією Криму. Більше про те, як російські окупанти позбавляють українців зв'язку читайте у нашому матеріалі.
Які сервіси VPN є безпечними, які месенджери є менш ризикованими, що варто робити, якщо жоден VPN не працює — відповіді на ці та інші запитання читайте у матеріалі від Віталія Мороза, консультанта з цифрових технологій, та Павла Бєлоусова, експерта з цифрової безпеки.
eQualitie запускає перший у світі децентралізований мобільний браузер CENO. Канадська організація пропонує перший у світі мобільний браузер, створений спеціально для того, щоб обійти сучасні методи цензури в Інтернеті, що актуально й для користувачів з тимчасово окупованих територій України. Більше читайте у матеріалі.
Викриваємо злочини РФ проти України
280 злочинів проти журналістів та медіа скоїла Росія в Україні за три місяці. а даними моніторингу ІМІ, після повномасштабного вторгнення Росії до України було вбито 29 журналістів, 9 — були захоплені та викрадені, 15 журналістів зникли безвісти. Більше про злочини РФ у сфері медіа читайте у нашому матеріалі.
Мін'юст запускає портал «Скажи правду» зі збору доказів проти Росії для захисту та представництва України в Європейському суді з прав людини та Міжнародному суді ООН.
ДСНС України разом із державною ІТ-компанією «Інфотех» запустили бета-версію застосунку «Розмінування України». З його допомогою можна повідомити про знайдені на території України нездетоновані боєприпаси, міни та інші вибухонебезпечні та підозрілі предмети. Докладніше про застосунок читайте у новині.
СБУ запустила два чат-боти у Telegram — «Знайди зрадника!» та «Стоп мародер». З допомогою чат-ботів можна повідомити про зрадників і колаборантів, які співпрацювали з окупантами, а також про мародерів. Більше у матеріалі.
Україна вперше отримала дві нагороди в сфері кібербезпеки від європейців
Нагородження відбулося під час церемонії одного з найбільших заходів з кібербезпеки в Європі – СYBERSEC European Cybersecurity Forum. Відзнаки надали за героїчний спротив російській агресії та захист цифрових кордонів демократичного світу.
Україна увійшла до топ 20 країн світу за розвитком сфери даних. У травні Канадський дослідницький центр міжнародного розвитку опублікував перше міжнародне дослідження Global Data Barometer, яке оцінює стан розвитку сфери даних для вирішення нагальних суспільних проблем у 109 країнах світу. Україна отримала 55 балів та увійшла в двадцятку лідерів станом на травень 2021 року. Докладніше читайте у матеріалі.
Читайте щоденні новини на тему цифрових прав та свободи інтернету на нашому сайті netfreedom.org.ua.