WhatsApp посилив політику конфіденційності після штрафу у €225 мільйонів
22 листопада 2021
22.11.2021

WhatsApp переписав свою політику конфіденційності для європейських користувачів після того, як на початку цього року ірландський регулятор із захисту даних оштрафували його на рекордні 225 мільйонів євро.

Про це повідомляє Euronews.

Нова політика містить більш детальну інформацію про те, як компанія, що належить Meta, збирає та використовує дані клієнтів, як вони зберігаються та коли видаляються.

Служба обміну повідомленнями також повідомила, що додала більше деталей про те, «чому ми ділимося даними через кордони», а також про правові основи обробки інформації користувачів.

Користувачі WhatsApp у Європейському Союзі та Великобританії отримають сповіщення, яке спрямує їх на оновлену інформацію.

«Це оновлення не змінює спосіб роботи нашого сервісу, включно з тим, як ми обробляємо, використовуємо або ділимося вашими даними з будь-ким, включаючи нашу материнську компанію Meta», — йдеться в повідомленні WhatsApp.

У чаті заявили, що, незважаючи на те, що він не погоджувався з рішенням, йому довелося його виконати, оновивши свою політику під час оскарження рішення.

Чому WhatsApp оштрафували?

Європейська дочірня компанія WhatsApp, що розташовується в Дубліні, була оштрафована Ірландською комісією із захисту даних (DPC) у вересні за порушення суворих правил GDPR, які регулюють обмін даними в ЄС.

У своєму рішенні DPC виявив, що WhatsApp не був достатньо прозорим щодо того, як він обробляв дані користувачів.

Ірландський регулятор також наклав догану разом із наказом для WhatsApp привести свою обробку у відповідність, вживши «цілий ряд конкретних дій».

Зараз WhatsApp оскаржує це рішення. У вересні компанія заявила, що отриманий штраф був «цілком непропорційним».

Штраф у розмірі 225 мільйонів євро є найбільшим, коли-небудь накладеним DPC, і другим за величиною, накладеним відповідно до GDPR після 746 мільйонів євро штрафу, наданого Amazon владою Люксембургу.

Як повідомлялося раніше, 18 листопада компанія Meta оголосила про початок тестування функцій, які дозволять користувачам соцмережі Facebook мати більше контролю над новинною стрічкою.