WhatsApp готовий покинути ринок Великобританії через новий закон
15 березня 2023
15.03.2023

Месенджер WhatsApp може бути змушений припинити роботу у Великій Британії через новий закон про безпеку в інтернеті.

Про це повідомляє The Guardian.

Керівник компанії WhatsApp Вілл Кеткарт висловив різку критику нового британського законопроєкту про захист інтернету, стверджуючи, що нову політику модерації, яку вимагає цей законопроект, компанії буде неможливо впровадити. Згідно із вимогами законопроекту, уряд Великої Британії буде вимагати від месенджера впровадження модерації повідомлень. Кеткарт заявив, що це неможливо без відмови від наскрізного шифрування, яке захищає переписку користувачів.

Він також зазначив, що для більшості користувачів безпека є пріоритетом, і вони не хочуть, щоб месенджер відмовлявся від шифрування. CEO WhatsApp заявив, що замість того, щоб виконувати нові вимоги, месенджер може припинити роботу у країні або бути заблокованим на її території.

Наскрізне шифрування використовується в месенджерах для того, щоб ніхто, окрім одержувачів повідомлення, не міг прочитати такі повідомлення. Адміністрація WhatsApp не може читати повідомлення, надіслані користувачами саме через підтримку наскрізного шифрування. Відповідно, додаток не може виконувати запити правоохоронних органів Великобританії щодо передачі повідомлень юзерів або виконувати прохання правоохоронних органів активно контролювати комунікації з метою захисту дітей або боротьби з тероризмом.

Згідно із законопроектом, уряд або Ofcom (британський телекомунікаційний регулятор) можуть вимагати від WhatsApp застосування політики модерації вмісту, якої неможливо дотримуватися без усунення наскрізного шифрування. Якщо компанія відмовиться погодитись на модерацію контенту, їй загрожуватиме штраф у розмірі до 4% від річного обороту її материнської компанії Meta. Іншим варіантом розвитку подій може бути рішення компанії повністю піти з ринку Великобританії.

Раніше керівниця компанії Signal, розробника відомого захищеного месенджера, Мередіт Вітакер також заявила, що сервіс покине країну, якщо новий закон Великобританії вимагатиме від компанії сканувати повідомлення користувачів.

Цікаво, що на початку 2023 року месенджер WhatsApp отримав повторний штраф за порушення європейських законів про конфіденційність.