В'єтнам готується обмежити новинний контент в соцмережах
29 вересня 2022
29.09.2022

Влада В’єтнаму готує нові правила, які передбачатимуть обмеження публікацій новин в соцмережах. Публікувати контент, пов’язаний з новинами, зможе лише обмежене коло облікових записів.

Про це повідомляє Reuters.

Нові правила будуть оголошені до кінця року. Їх остаточні деталі ще не визначені. Ці правила створять правову основу для контролю за розповсюдженням новин на таких платформах, як Facebook і YouTube.

Основна зміна, яку планується ввести – це чітко визначити, які саме профілі в соцмережах зможуть публікувати новини. Мета цих змін – боротьба з поширенням фейків. Окрім того, нові правила передбачають, що влада може вимагати від компаній, що володіють соціальними медіа, видаляти акаунти, які порушують ці правила.

Влада В’єтнаму жорстко цензурує медіа, а країна має одні із найсуворіших у світі правил щодо функціонування Інтернету та поведінки в соціальних мережах. Очікується, що нові правила щодо інтернет-платформ і поширення новин будуть запроваджені до початку 2023 року. Також повідомляється, що влада запровадить нові правила, які вимагатимуть від соціальних платформ протягом 24 годин видаляти контент, який завдає шкоди національній безпеці.

Молоді в’єтнамці все частіше звертаються до соціальних медіа для отримання інформації. Згідно з даними за 2021 рік, В’єтнам входить до десятки країн, де найбільш активно користуються Facebook – аудиторія цієї соцмережі в цій країні складає біля 70 млн користувачів. Іще 60 млн користуються YouTube.

У серпні уряд В’єтнаму прийняв постанову, яка має набути чинності з жовтня, яка вимагатиме від технологічних компаній зберігати дані користувачів локально, всередині країни та створювати місцеві офіси.

Як повідомлялося раніше, системи автоматичного модерування контенту у Facebook працюють неналежним чином