Все більше країн блокують TikTok на робочих пристроях
17 березня 2023
17.03.2023

За минулий тиждень про обмеження доступу до цього додатку повідомили офіційні органи Бельгії, Нової Зеландії та Великобританії.

Прем'єр-міністр Бельгії Олександр де Кро ввів заборону на використання TikTok держслужбовцями на їхніх телефонах. Де Кро пояснив, що Рада національної безпеки Бельгії попередила про ризики, пов'язані з великим обсягом даних, які збирає TikTok, а також про ймовірну співпрацю компанії з китайськими спецслужбами.

У свою чергу, компанія TikTok наголосила, що зберігає дані користувачів в США та Сінгапурі і будує свої центри обробки даних в Європі.

Нова Зеландія забороняє використання TikTok на пристроях з доступом до парламентської мережі у зв'язку з проблемами кібербезпеки. Застосунок буде повністю заблоковано на урядових пристроях у найближчі тижні. Керівник парламентської служби країни, Рафаель Гонсалес-Монтеро, зазначив, що для тих, кому цей застосунок потрібен для роботи, будуть вжиті спеціальні заходи. Сили оборони та міністерство закордонних справ і торгівлі Нової Зеландії вже запровадили заборону TikTok на робочих пристроях.

Так само й у Великобританії з міркувань безпеки TikTok буде заборонено на телефонах та інших пристроях, які використовуються міністрами та держслужбовцями. Очікується, що міністр у справах кабінету міністрів Олівер Дауден, надішле заяву щодо цього рішення членам парламенту. Міністр з питань безпеки Том Тугендхат звернувся до Національного центру кібербезпеки з проханням розглянути це рішення.

Високопоставлені члени парламенту Британії тиснуть на уряд, закликаючи заборонити додаток TikTok, наслідуючи приклад США та Єврокомісії. Й у цьому випадку TikTok запевняє, що не передає дані користувачів китайському уряду. Нещодавно прем'єр-міністр Ріші Сунак заявив, що Велика Британія буде дивитись на дії своїх союзників щодо цього питання.

Попри претензії до TikTok з боку урядів різних країн світу, компанія намагається протистояти тиску та звинуваченням та робити все, щоб уникнути нових блокувань. Так нещодавно відеосервіс повідомив про новий режим безпеки для європейських користувачів, який передбачає розміщення їх даних у дата-центрах на території ЄС.