Vodafone і Lifecell відновлюють мобільний зв’язок у звільнених від окупантів регіонах
8 квітня 2022
8.04.2022

Триває відновлення мобільного зв’язку в регіонах, де українські війська відбили окупантів. Мобільний оператор Vodafone забезпечує часткову доступність послуг у Київській та Сумській областях, Lifecell відновлює зв’язок на Чернігівщині та Одещині.

Vodafone

Vodafone завдяки використанню супутникових систем Starlink забезпечив часткову доступність послуг на Київщині, зокрема у Бородянці та селі Плахтянка. За допомогою традиційних технологій відновлено зв'язок у трьох населених пунктах Бучанського району. Покращено покриття у місті Буча.

Компанія також повідомила про відновлення зв'язку в 15 населених пунктах на Сумщині.

Lifecell

Фахівці компанії lifecell провели роботи у населених пунктах, де під час воєнних дій не було можливості дістатися до обладнання. Мобільний інтернет та голосовий зв'язок відновлено в селі Харкове, голосовий — у селах Лавіркове та Новоселівка, мобільний інтернет — в Риботині.

Крім того, lifecell забезпечив Державну службу України з надзвичайних ситуацій багатоканальним номером для маршрутизації дзвінків жителів Одеської області за номером 101. Оператор передав стартові пакети з безлімітним інтернетом захисникам добровольчого формування однієї з територіальних громад.

За допомогою двох базових станцій Starlink lifecell відновив мобільний зв’язок у Бучі Київської області та забезпечив роботу 2G /3G / 4G технологій. До цього оператор відновив зв’язок у 34 населених пунктах Київської області.

Часта причина відсутності зв’язку

Найчастіше причиною неможливості надати українцям мобільний зв’язок є відсутність живлення на базових станціях. За добу інтернет-провайдери України зафіксували 128 випадків пошкодження мереж або недоступності обладнання.

Як повідомляє Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України, оператори готові підвищити темпи відновлення покриття у звільнених населених пунктах. Для цього вони разом з Національним центром оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) розбробили план першочергових заходів із відновлення зв’язку в Київській і Чернігівській областях.

Раніше ми розповідали про інструменти dComms на випадок відсутності інтернету.