Вміння протистояти інформаційним атакам має викладатися у школах – міністр оборони Загороднюк
25 листопада 2019
25.11.2019

Міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив про те, що вмінню протистояння інформаційним атакам мають навчати у школах. Про це він сказав на Міжнародному безпековому форумі у Галіфаксі (Канада), пише сайт Міноборони.

На думку міністра, необхідно змалку навчати населення відрізняти правду від неправди, дотримуватися “цифрової гігієни” та вміти перевіряти інформацію. Загороднюк навів приклад Бельгії, де школярів навчають орієнтуватися у інформаційному просторі.

Міністр оборони також наголосив, що Україна протистоїть не лише збройній агресії, а й відбиває атаки в інформаційному і в кібернетичному просторі.

“Ми вже навчилися відбивати такі атаки, але простір постійно розвивається, спонукаючи нас діяти набагато активніше. Сьогодні багато країн інвестують в розвиток кібернетичного напряму, але, нажаль, ми ніколи не будемо діяти швидше ніж ті, хто цілеспрямовано розробляє нові форми ведення інформаційних і кібернетичних війн. Тому єдиним можливим фактором спротиву є загальні зусилля країн, а також людей, які в них проживають, протистояти таким викликам”, – заявив Загороднюк.

Нагадаємо, близько третини українських підлітків ставали жертвами цькування в інтернеті. Це дані опитування Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).