Влада В'єтнаму планує вимагати від соціальних мереж підтвердження особи користувачів
11 травня 2023
11.05.2023

В'єтнам готується ввести в якості обов’язкової умову перевірки особи користувачів соціальних мереж. Це потрібно для того, щоб приборкати онлайн-шахрайство.

Про це повідомляє Reuters.

Цей крок, який буде втілено як частина поправки до закону про телекомунікації, дозволить правоохоронним органам вистежувати правопорушників, які використовують соціальні мережі для порушення закону.

«Іноді органи влади можуть ідентифікувати власників облікових записів у соціальних мережах, які порушують закони, але не можуть їх відстежити, оскільки ці злочинці використовують транскордонні додатки», — стверджує заступник міністра інформації Нгуєн Тхань Лам.

Наразі відомо, що ці кроки планується застосувати як для індивідуальних користувачів, так і для профілів компаній. Ці зміни потребуватимуть схвалення законодавців країни.

За останні роки В’єтнам видав кілька нормативних актів разом із законом про кібербезпеку, які спрямовані проти іноземних платформ соціальних медіа. Влада країни змусила іноземні технологічні фірми відкривати представництва у В’єтнамі та зберігати дані в країні.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала про інші законодавчі ініціативи влади В’єтнаму, які передбачатимуть обмеження публікацій новин в соцмережах.