Влада Туреччини розблокувала онлайн-енциклопедію “Вікіпедію”
16 січня 2020
16.01.2020

Туреччина відновила доступ до “Вікіпедії” після дворічного блокування онлайн-енциклопедії, повідомляє кореспондент Укрінформу у Туреччині.

Суд Анкари прийняв рішення про розблокування після того, як Конституційний суд країни визнав заборону доступу неконституційною.

Своє рішення турецький суд направив до Управління інформаційних та комунікаційних технологій.

Арлем Дезір, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, заявив, що відновлення доступу до онлайн-енциклопедії – “перемога у питанні доступу до інформації та свободи вираження поглядів у Туреччині для всіх громадян”. Представник ОБСЄ також додав, що попри розблокування “Вікіпедії”, залишається багато вебсайтів заблокованих на території Туреччини.

Нагадаємо, доступ до “Вікіпедії” був заблокований з 29 квітня 2017 року. Фонду “Вікімедіа”, який керує онлайн-енциклопедією, заявляв, що заборона ресурсу на території Туреччини порушує основні свободи, включаючи право на свободу вираження поглядів, гарантоване статтею 10 Європейської конвенції. Влада Туреччини заблокувала доступ до “Вікіпедії” всіма мовами, звинувачуючи її у наклепі проти країни.