Влада міста Бодеґравен-Рейвейк подала до суду на Twitter через фейки
19 вересня 2022
19.09.2022

Міська влада нідерландського міста Бодеґравен-Рейвейк буде судитися з адміністрацією сервісу мікроблогінгу Twitter. Причина – поширювані на платформі фейки про педофілів, що жили тут у 80х роках 20 століття.

Про це повідомляє «Громадське».

Бодеґравен-Рейвейк – це місто в Нідерландах з населенням біля 35 тисяч мешканців. Це місто відоме чутками про те, що у 1980х роках тут жили чоловіки, які вбивали дітей та поклонялись сатані. Вперше ця інформація з’явилась у 2020 році і вона активно циркулювала на платформі мікроблогінгу Twitter. Один з авторів історій про особливості Бодегравен-Реувейку стверджує, що в дитинстві він був свідком випадків насилля з боку цієї групи людей.

Влада міста подала до суду на адміністрацію Twitter з вимогою видалити весь контент, який стосується цієї історії. Серйозність звинувачень та популярність цих оповідок призвела до того, що міське кладовище стало популярним місцем паломництва, куди гості Бодегравен-Реувейку приносили квіти та клали їх на могили дітей, не дивлячись на те, що це не були жертви угрупування, ці діти померли з інших причин.

Це не перша спроба влади Бодегравен-Реувейку заставити припинити поширення фейків. Ще минулого року суд зобов’язав користувачів Twitter видалити повідомлення, які стосувалися цих історій. Проте вірусність контенту та повідомлень про Бодегравен-Реувейк призвела до того, що користувачі Twitter до сьогодні обговорюють ці фейки.

Влітку влада міста звернулась до адміністрації Twitter видалити історії, що пов’язані з Бодегравен-Реувейк, проте відповіді не отримала. Тому позов до суду – це логічний наступний крок муніципалітету.

Як повідомлялося раніше, Twitter пообіцяв видаляти неправдиві дописи про коронавірус