Влада Китає мала доступ до даних користувачів TikTok
16 травня 2023
16.05.2023

Таку заяву зробив колишній співробітник компанії ByteDance. Доступ був можливий і до тих даних, які були розміщені на території США.

Про це повідомляє Axios.

Комуністична партія Китаю «зберігала широкий доступ» до даних, що належать ByteDance – розробнику популярного відеосервісу TikTok. Доступ до даних передбачає можливість перегляду інформації, яка розміщена, в тому числі, на серверах, що фізично знаходяться у США.

Ці звинувачення прозвучали на тлі можливої заборони TikTok у США й після того, як додаток заборонили у багатьох штатах.

Таку заву зробив колишній співробітник ByteDance у позові про незаконне звільнення, поданому до Вищого суду Сан-Франциско. Іньтао Юй, що раніше працював у китайському інтернет-гіганті, сказав, ByteDance «послужив корисним інструментом пропаганди для Комуністичної партії Китаю».

Іньтао Юй обіймав посаду керівника інженерного відділу в офісах ByteDance в США з серпня 2017 року по листопад 2018 року. Він розповів, що у ByteDance працював спеціальний підрозділ, який часом називали «Комітетом». Задача цієї структури – оцінювати, як саме продукти компанії просувають основні комуністичні цінності.

Чоловік додав, що у коді продуктів ByteDance є спеціальна «закладка», яка дозволяла представникам китайського уряду отримувати доступ до даних користувачів із США. Він зробив іще декілька резонансних заяв, що прикладу, про те, що компанія ByteDance «реагувала» на запити компартії Китаю щодо поширення контенту та «підвищувала або видаляла» вміст на їхнє прохання. Наприклад, Ю бачив, як компанія просувала контент, який «виражав ненависть до Японії».

Іншими звинуваченнями з боку Іньтао Юйя були інформація про незаконну агрегацію даних конкурентів TikTok, переважно Instagram і Snapchat, без дозволу користувачів, створення та просування фейкових акаунтів та накрутки контенту для них, крадіжка контенту користувачів з інших соціальних мереж.

У ByteDance заявили, що відкидають всі звинувачення колишнього співробітника.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала, що TikTok підозрювали у несанкціонованому доступі до даних користувачів.