Влада Ірану планує використовувати інструменти розпізнавання для пошуку жінок без хіджабів
7 вересня 2022
7.09.2022

Системи розпізнавання обличь допоможуть уряду Ірану ідентифікувати жінок, які не дотримуються нового закону про носіння хіджабу.

Про це повідомляє The Guardian

Новий закон вступив у силу 15 серпня. Саме тоді його підписав президент країни Ібрагім Раісі. А за місяць до цього, в середині липня, коли в країні відзначався День хіджабу та цноти, іранки влаштували протест проти носіння цього предмету одягу. Вони розміщували у соцмережах свої фото, на яких вони не одягнуті у хіджаб. Після цього влада Ірану провела декілька арештів таких жінок. Арешти продовжилися і після 15 серпня, дня, коли новий указ вступив в силу.

Про використання систем розпізнавання для пошуку жінок, які відмовляються носити хіджаб, повідомив секретар штабу Ірану з питань сприяння доброчесності та запобігання пороку Мохаммад Салех Хашемі Голпайегані.

The Guardian цитує Азаде Акбарі, дослідницю з університету Твенте в Нідерландах:«Уряд Ірану давно розглядав ідею використання розпізнавання облич для ідентифікації людей, які порушують закон. Цей режим поєднує насильницькі «старомодні» форми тоталітарного контролю, які супроводжуються застосуванням нових технологій».

Деякі з жінок, заарештованих після введення нового указу, були ідентифіковані після появи в інтернеті відео їх переслідування у громадському транспорті. Одну з них, 28-річну Сепідех Рашно , заарештували власне після поширення відео, а потім її змусили вибачитися по телебаченню перед її переслідувачами.

Азаде Акбарі додає, що на фоні введення в країні біометричних посвідок особи використання технологій розпізнавання є особливо небезпечним. Адже уряд може в лічені хвилини ідентифікувати людину на відео та знати, куди вона йде і що робить.

Як повідомлялося раніше, у 2020 році Amazon закрила на рік доступ до технології розпізнавання облич Amazon Rekognition для поліції США.