Влада Індії оштрафувала Google на більш як $160 млн через антиконкурентні дії
26 жовтня 2022
26.10.2022

Індійський антимонопольний регулятор – комісія з питань конкуренції – оштрафувала Google на $161,9 млн. Причиною штрафу стали антиконкурентні дії, пов’язані з мобільними пристроями Android на «кількох ринках».

Про це повідомляє Techcrunch.

Розслідування діяльності Google розпочалося більше трьох років тому після скарг двох молодших співробітників і студента юридичного факультету. У скарзі йшлося, що Google вимагає від виробників пристроїв попередньо встановити на їх пристрої весь пакет Google Mobile Suite, на додачу організувати помітне розміщення цих додатків. А це означає встановлення несправедливих умов для виробників пристроїв і, отже, «суперечить положенням розділу 4(2)(a)(i) Закону» країни.

Індія є найбільшим ринком Google за кількістю користувачів. За даними дослідницької компанії Counterpoint, операційна система Android від Google працює на 97% смартфонах, а загалом жителі країни мають 600 млн пристроїв.

Регулятор досліджував, чи зайняла Google домінуючу позицію на п’яти різних ринках: операційних систем для смартфонів, що підлягають ліцензуванню, магазинів додатків, служб веб-пошуку, мобільних веб-браузерів, не пов’язаних з ОС, та онлайн-платформ для розміщення відео. Висновок комісії однозначно позитивний, через що вона й оштрафувала Google на $161,9 млн. У рішенні регулятора сказано наступне:

"Google зберегла свою домінуючу позицію на всіх перерахованих ринках. Це

  • призвело до відмови в доступі до ринку для конкуруючих пошукових програм;
  • захистило її в загальному онлайн-пошуку;
  • захистило її позицію на ринку веб-браузерів за допомогою програми Google Chrome.

Google також зробила попередню інсталяцію власних програм Google (зокрема Google Play Store) умовою підписання угоди з виробниками для всіх пристроїв Android, зменшила можливості та стимули виробників пристроїв розробляти та продавати пристрої, що працюють на альтернативних версіях Android. Це обмежило технічний й науковий розвиток і пішло на шкоду споживачам».

Антимонопольний наглядовий орган зазначив, що виробників пристроїв не можна примушувати встановлювати пакет додатків Google, а пошуковий гігант не повинен відмовляти в доступі до своїх API-інтерфейсів Play Services, а також до грошових та інших стимулів для постачальників.

Як повідомлялося раніше, Google звинуватили в порушенні закону про конфіденційність біометричної інформації через використання зображень користувачів Google Photos. Компанія заплатить штраф більше $100 млн, який отримають більше 400 тисяч жителів штату.