Влада Австралії може заборонити викупи хакерам
17 листопада 2022
17.11.2022

Міністерка внутрішніх справ Австралії Клер О'Ніл заявила, що уряд розглядає можливість заборонити виплати викупів хакерам. Це рішення постало перед урядом після нещодавніх кібератак, які вразили мільйони австралійців.

Про це повідомляє Reuters.

У жовтні від масованої кібератаки постраждала найбільша страхова медична компанія країни Medibank Private. Загалом було скомпрометовано дані майже 10 млн її клієнтів.

Незадовго до цього зламали телекомунікаційного гіганта Optus, другу за величиною телекомунікаційну компанію країни та викрали персональну інформацію майже 2,1 млн клієнтів. В нападі на Medibank Private підозрюють зловмисників, пов’язаних із угрупованням REvil.

Загалом з вересня цього року було зламано щонайменше 8 інших компаній. Саме тому уряд країни намагається боротися з випадками зламів, коли хакери вимагають викуп і зробити протизаконними платежі авторам ініціаторам атак, де використовуються програми-вимагачі.

За словами міністерки Клер О'Ніл, ці плани стануть частиною ширшої кіберстратегії уряду країни, а криміналізація виплат викупу кіберзлочинцям повинна призвести до зменшення кількості таких нападів. Проте в уряді не виключають, що компанії не будуть повідомляти про атаки й платити таємно, вирішивши, що виплата викупу краща за банкрутство.

Раніше «Інтернет-свобода» розповідала, якої стратегії притримуються хакери з Росії.