“Вконтакте” знову запрацював в Україні: розробники обходять блокування українських провайдерів
10 вересня 2019
10.09.2019

У виданні виявили, що зайти у “Вконтакте” можна через Vodafone, Київстар, lifecell.

У компанії Воля заявляють, що можливість обходити блокування з’явилася ще у 2017 році, оскільки додаток використовує вбудований VPN-сервіс, з яким ні оператори, ні провайдери нічого зробити не можуть.

Укртелекому також не вдається заблокувати соцмережу, наразі техспеціалісти працюють над цією проблемою та сподіваються протягом декількох тижнів її вирішити.

Київстар також закрив доступ до доменних імен сайтів, що перераховані в Указі, за IP-адресами, але закрити доступ до всіх мобільних додатків не може. У lifecell та Vodafone також є проблеми з блокування через методи “обходу”.

Нагадаємо, інтернет-провайдер “НетАссіст” подав до суду на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформації, оскільки хоче оскаржити припис регулятора про порушення за результатами перевірки. Регулятор зробив висновок, що “НетАссіст” не блокує сайти, які є забороненими відповідно до Указу президента від 21 червня 2018 року. Про це у своєму Facebook повідомив керівник “НетАссіст” Максим Тульєв.

Раніше секретар РНБО Олександр Данилюк заявив, що державні органи мають забезпечувати дотримання санкцій щодо російських соцмереж в Україні до завершення терміну їх дії або скасування.

Більше про те, з чого починалося блокування сайтів в Україні та чи ефективними є ці санкції, читайте на нашому сайті.