Адреси електронних пошт та паролі більш, ніж тисячі співробітників Європарламенту опинилися у відкритому доступі. Через злив даних постраждали і 15 тисяч облікових записів інших працівників у справах ЄС.
Найбільше від витоку даних постраждала найчисельніша фракція Європарламенту — Європейська народна партія. Представник партії у коментарі Politico заявив, що у відкритому доступі опинилася застаріла інформація. За його словами, у парламенті система вимагає повністю змінювати паролі кожні три місяці.
Масштабний витік даних у ЄС виявила індійська компанія з кібербезпеки Shadowmap. Засновник компанії Яш Кадакія зазначив, що дані вже якийсь час знаходяться у мережі, а витік інформації співробітників відбувся через портал, який є частиною домену сайту ЄП.
За словами засновника компанії Shadowmap, ризик полягає у тому, що дані могли використати хакери для доступу до інших веб-сайтів та конфіденційних служб.
Нагадаємо, з 11 на 12 травня через Telegram-бот відбувся масштабний “злив” даних українців. Загалом у базі було понад 26 мільйонів водійських посвідчень.