Витік даних у Facebook: 419 мільйонів номерів у відкритому доступі
5 вересня 2019
5.09.2019

У мережі у вільному доступі опинилися телефонні номери, ІD, дати народження та країни проживання більше, ніж 419 мільйонів користувачів Facebook. Витік даних знайшов експерт з безпеки Саньям Джейн.

Як пише TechСrunch, на незахищеному сервері містилися дані 133 мільйонів американців, 50 мільйонів користувачів з В’єтнаму, 18 мільйонів британців. Журналісти видання перевірили частину даних, що опинилися у вільному доступі, а експерт Саньям Джейн знайшов у базі контакти декількох знаменитостей.

Після розголосу про витік даних сервер відключили від хостингу. Facebook також відреагував на інцидент.

Прес-секретар соцмережі Джей Нанкароу повідомив, що база є застарілою, а витік міг статися до внесення змін минулого року, коли Facebook прибрав можливість додавати друзів за номером телефону.

“Наразі дані видалені. Ми не знайшли доказів, що облікові записи користувачів з числа постраждалих були зламані”, – додав Нанкароу.

TechСrunch також пише, що Facebook обмежує доступ розробників до телефонних номерів користувачів соцмережі та ускладнює пошук контактів.

Нагадаємо, з середини вересня 2019 року компанія Facebook посилює умови авторизації для рекламодавців, аби запобігти втручанню у вибори США у 2020 році. Нововведення передбачають, що рекламодавці повинні будуть надавати більше інформації, щоб мати змогу розміщувати рекламу. Якщо вони цього не зроблять до середини жовтня, їхні оголошення Facebook призупинить.