“Вікіпедія” у Європейському суді з прав людини оскаржує блокування сайту у Туреччині
24 травня 2019
24.05.2019

“Вікіпедія” подала позов до Європейського суду з прав людини проти Туреччини, де вона заборонена вже два роки, вимагаючи скасувати довічне блокування у країні. Про це йдеться на офіційній сторінці Фонду “Вікімедіа”, який керує онлайн-енциклопедією.

Зображення: wikimediafoundation.org

“Вікіпедія” просить суд скасувати блокування у Туреччині, оскільки “вільний доступ до знань і свобода вираження поглядів є фундаментальними правами людини. Знання робить наші суспільства більш поінформованими, більш пов’язаними і більш справедливими”.

У Фонді повідомляють, що позов до ЄСПЛ був поданий після довготривалих спроб скасувати блокування у турецьких судах, перемовин з керівництвом країни та інформаційними кампаніями, що підвищують обізнаність про вплив блокування на Туреччину та увесь світ.

“У нашій заяві до Страсбурзького суду ми стверджуємо, що заборона “Вікіпедії” порушує основні свободи, включаючи право на свободу вираження поглядів, гарантоване статтею 10 Європейської конвенції. Більше того, у цьому праві було відмовлено більш, ніж 80 мільйонам жителів Туреччини, які найбільше постраждали від блокування”, – зазначається у повідомленні “Вікімедіа”.

Нагадаємо, нещодавно Китай розширив заборону на “Вікіпедію” і заблокував доступ до інтернет-енциклопедії усіма мовами. Дослідження проведені GreatFire.org, організацією, яка відслідковує інтернет-цензуру у Китаї, показали, що інтернет-енциклопедія стала недоступна для китайських користувачів з 23 квітня. Крім Китаю доступ до “Вікіпедії” заблокувала з 2017 Туреччина, а з 2019 – Венесуела.