Війна провайдерів та чи добре ви знаєте соцмережі. Огляд Інтернет свободи за липень 2020
31 липня 2020
31.07.2020

У новому огляді “Інтернет свободи” розповідаємо про таке: чому почався конфлікт між телеканалом 1+1 та провайдером Ланет, за якими законопроектами щодо інтернету варто стежити з вересня, як VoxCheck бореться з фейками про коронавірус в соцмережах, що показав аудит цивільних прав Facebook та навіщо ЄС перевіряє голосові помічники Siri й Alexa.

Чому Ланет та 1+1 посварилися через малі канали. “1+1 медіа” з 1 серпня припиняє співпрацю із Ланет через дострокове припинення дії договору, натомість у провайдера запевняють — переговори тривають. Інтернет-свобода розповідає деталі конфлікту та чим він може закінчитися.

Karl Tapales via Getty Images

(Column) На сторожі фактів. Аналітикиня VoxCheck Анастасія Іванцова у колонці для Інтернет свободи розповідає про партнерство фактчекерів та Facebook, "улюблені" фейки, виклики під час пандемії та як шукати, перевіряти і спростовувати неправду.

Що в Україні

За якими законопроєктами стежити восени. Поки депутати офіційно на канікулах, Інтернет свобода зробила підбірку про те, на якому етапі у парламенті залишаються важливі для галузі законопроєкти і за якими ініціативами варто стежити з вересня.

300+ атак. СБУ відзвітувала за перше півріччя. І це тільки атаки на об'єкти критичної інфраструктури в Україні. Читайте за лінком про кіберзагрози, організовані групи, що займалися підміною номерів, масову розсилку листів про #COVID-19 та заблоковані спільноти і ботоферми.

Facebook видалив бот-мережу з України. Соцмережа видалила десятки акаунтів, які активно використовували для впливу під час президентських і парламентських виборів 2019 року в Україні. Розслідування Facebook звʼязало цю діяльність з рекламним агентством Postmen.

фото Unsplesh

Spotify офіційно в Україні. Стрімінговий сервіс №1 у світі Spotify оголосив про офіційний запуск в Україні 15 липня. Все, що потрібно знати про запуск шведського сервісу та що відтепер доступно українським користувачам за посиланням. Спойлер: в Україні – дешевше, ніж у Штатах.

Що нового у техгігантів

Що показав аудит цивільних прав Facebook. Аудит цивільних прав виявив: Facebook недостатньо ретельно бореться з дискримінацією та здатен вплинути на вибори. Більше про висновки щодо щодо громадянських прав, впливу на вибори, приватності, модерації контенту та штучного інтелекту читайте на сайті.

Навіщо ЄС перевіряє Siri й Alexa? Європейська комісія розпочала антимонопольне розслідування щодо роботи голосових помічників Siri й Alexa. Хочуть переконатися, чи не використовують техгіганти зібрані дані для нечесної конкуренції.

TikTok платитиме авторам. Почне з $200 млн. Компанія платитиме авторам відео, починаючи з наступного року. Це перша серйозна спроба платити користувачам напряму за їхній контент. Дотепер вони могли могли монетизувати лише свої стріми.

Amazon оштрафували за продаж товарів у Криму. Мінфін США оштрафував техгіганта через порушення санкцій США щодо анексованого Криму, Ірану та Сирії і відповідно продаж товарів там. Cкільки заплатить найбільший у світі інтернет-ритейлер, читайте на нашому сайті.

фото Unsplash

Наскільки добре ви знаєте соцмережі. Сьогодні соцмережі стали не тільки способом комунікувати зі світом, але й дають можливість маніпулювати суспільною думкою, збирати персональні дані, загрожувати демократії і навіть впливати на вибори. Пропонуємо вам пройти тест і перевірити, наскільки добре ви знаєте соцмережі і згадати платформи, які були популярними раніше.

Читайте щодня новини на тему розвитку інтернету, свободи інтернету та цифрових прав на нашому сайті: netfreedom.org.ua.