«Відписатися від усього»: Facebook назавжди заблокувала користувача, який розробив програму для очищення стрічки новин
11 жовтня 2021
11.10.2021

Компанія Facebook заблокувала облікові записи Луі Барклая, який розробив програму для очищення стрічки новин Unfollow Everything («Відписатися від усього»), а також домоглася видалення розширення з магазину програм Chrome Store.

Про це повідомляє MediaSapiens з посиланням на статтю Луі Барклая.

У 2020 році Луі Барклай розробив та опублікував у Chrome Store програму, яка дозволяла одним кліком відписатись від друзів, груп та сторінок у Facebook.

Невдовзі йому написали представники соцмережі з вимогою видалити розширення з відкритого доступу й більше ніколи не розробляти нічого пов’язаного з сервісами компанії. Пояснили це тим, що він порушив правила платформи.

Луі видалив застосунок, проте компанія все одно заблокувала його акаунти у Facebook та Instagram.

«Компанія звернулася з вимогою видалити розширення. Мені також сказали, що мій обліковий запис назавжди вимкнено — це була сторінка, яку я мав понад 15 років, і яка була моїм головним способом залишатися на зв’язку з сім’єю та друзями з усього світу», — написав Луі Барклай.

У твіті Луі зазначив, що лист від Facebook був «надзвичайно агресивний», а також розповів про вимогу надати компанії доступ до всіх своїх доменів.

Unfollow Everything видалили і з магазину програм Chrome Store.

До створення програми він намагався очистити стрічку власноруч — за його словами, на це пішло багато годин.

«Саме новинна стрічка змушує користувачів годинами гортати соцмережу, часто щоденно, і без неї час, проведений у соцмережі, значно б зменшився», — написав розробник.

Барклай вважає, що розширення загрожувало прибутку компанії, оскільки від проведеного у Facebook часу залежить кількість переглядів та кліків на рекламу, головне джерело заробітку компанії.

Як повідомлялося раніше, соціальна мережа Facebook дозволяла 5,8 млн користувачам оминати правила платформи з допомогою внутрішньої системи XCheck.