Відкритість інтернету: де і як обмежували доступ до мережі в світі у 2017 році
3 січня 2019
3.01.2019

У 2017 році Україна знаходилася в “білій зоні” на карті інтернет-свободи, незважаючи на часткову заборону російських соцмереж і сайтів. В державі регулювалося тільки скачування торентів, найгірша ж ситуація в світі щодо свободи інтернету була у Північній Кореї та Сомалі.

Про це писала «Сьогодні” у жовтні 2018 року, посилаючись на інформацію з сайту даних про хостинги WhoIsHostingThis. Експерти проаналізували відкритість інтернету в різних країнах: для цього вивчили заборони та обмеження у розповсюдженні порнографії, доступу користувачів до політичних медіа, соцмереж і торентів.

В Європі переважна більшість країн досить ліберальні стосовно інтернету. Обмеження в 31 країні діють лише на користування торентами, серед яких і Україна. При цьому, як кажуть українські експерти, торенти обмежуються лише з міркувань дотримання авторських прав.

“Український інтернет – досить вільний, і це добре, тому що блокування сайтів – невірний шлях. Але має бути контроль контенту, де є насильство, дитяче порно, заклики до жорстокості, – говорить голова ІнАУ Олександр Федієнко. – Також люди в нашій країні повинні навчитися правильно користуватися інтернетом і відсіювати потрібну інформацію від непотрібної”.

Водночас у Великій Британії обмежена порнографія, в Росії та Молдові – політичні медіа, а в Греції – соцмережі. Повна заборона діє лише на порнографію в Білорусі, Молдові та Туреччині.

На африканському континенті найцензурованішою країною є Сомалі. Там контролюється майже весь інтернет-контент. Повністю закритий доступ до порнографії в шести країнах, до політичних медіа – в Бурунді, до соцмереж – в Ефіопії.

В Азії найзакритішою країною є Північна Корея – там повністю заборонені порнографія, соцмережі, політичні медіа і торенти. Країна практично повністю відрізана від світової павутини: дозвіл на доступ до інтернету видає спеціальна організація і лише для вищих чинів, дипломатів і навчальних закладів (трохи більше 1200 дозволів на всю країну).

Стосовно інших азіатських країн, то повністю заборонений доступ до торентів в Тайвані. Порнографія під забороною в 23 країнах, соцмережі – в Туркменістані і Узбекистані.

У Північній Америці обмежено користування торентами в п’яти країнах, серед яких Канада, Мексика і США. Заборонено порно і обмежені політичні медіа та соцмережі на Кубі. У Центральній Америці немає жодних заборон, є лише обмеження торентів в 18 країнах і політичних медіа в Гондурасі. В Океанії ж теж діє лише обмеження на користування торентами в 14 країнах, серед яких Австралія і Нова Зеландія.